امروز : یکشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۷ - ۱۰:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نقش موثر شبکه ریلی ایمن در رونق گردشگری/ نظارت کامل پلیس راه آهن برحمل و نقل ریلی

به گزارش بابل نوین،سردار علیرضا اکبرشاهی فرمانده پلیس راه‌آهن کشور با اشاره به اینکه از آغاز سال ۱۳۹۶ در ۳ مرحله قطارهایی حامل گردشگران خارجی و در قالب تورهای گردشگری “عقاب طلایی” و “هزار و یک شب” با گردشگرانی از کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی وارد کشور شده، اظهار داشت: تمامی سفرهای این گردشگران در حوزه استحفاظی پلیس راه‌آهن، بدون هیچ مورد خاصی انجام و آن‌ها در امنیت و آرامش کامل از نقاط گردشگری و اماکن تاریخی سطح کشور بازدید کرده‌اند.

وی افزود: نخستین قطار گردشگری از این نوع، قطار “عقاب طلایی” بود که در دوازدهمین روز از فروردین ماه سال جاری، از طریق مرز ریلی سرخس وارد خاک ایران شد و پس از انجام تشریفات قانونی و گمرکی، به سمت ایستگاه راه آهن مشهد حرکت کرد و تعداد ۴۶ نفر از گردشگران خارجی از کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی که از مرز هوایی وارد کشور شده بودند را با خود به مشهد برد.
فرمانده پلیس راه‌آهن کشور خاطرنشان کرد: گردشگران خارجی پس از بازدید از اماکن تاریخی و تفریحی شهرهای مشهد، کرمان، یزد، اصفهان، شیراز، اراک، شوش، گرمسار و تهران در ایستگاه راه آهن تهران از قطار پیاده شده و با عزیمت به فرودگاه امام(ره) از طریق مرز هوایی ایران را ترک کردند.
وی ادامه داد: دومین گروه از گردشگران خارجی را ۳۳ نفر و به همراه ۴۵ خدمه خارجی تشکیل می‌دادند که از طریق مرز هوایی وارد کشور شده و با حضور در ایستگاه راه آهن تهران با قطار عقاب طلایی به ایرانگردی و بازدید از اماکن تاریخی و تفریحی سطح کشور پرداختند که نخستین مقصد آن‌ها نیز شهر مقدس مشهد بود.
این مقام ارشد انتظامی درباره سومین گروه از گردشگران خارجی نیز اظهار کرد: این گروه ۴۷ نفره و همراهی ۲ خدمه در قالب تور گردشگری هزار و یک شب از کشورهای آلمان، سوئیس، روسیه، مکزیک، ترکیه، فنلاند و دانمارک در ۲۵ فرودین امسال از طریق مرز هوایی وارد کشور شده و پس از انجام تشریفات قانونی و گمرکی در ایستگاه راه آهن تهران حضور پیدا کردند.
وی اضافه کرد: این گردشگران به وسیله قطار “ریل‌باس” اختصاصی از مکان‌های تاریخی و گردشگری شهرهای تهران، گرمسار، شمال، مشهد مقدس، طبس، کرمان، یزد، اصفهان و شیراز بازدید کردند.
سردار اکبرشاهی خاطرنشان کرد: پلیس راه آهن کشور با آماده باش کامل بر مسیر تردد قطارهای گردشگران به ویژه در ایستگاه‌های محل توقف نظارت دارد و همچنین با برپایی گشت‌های محسوس و نامحسوس در طول مسیر به جهت پیشگیری از هرگونه رخداد نامطلوب احتمالی برای این قطارها، تمام اقدامات مناسب و لازم را انجام می‌دهد و به لطف پروردگار و تلاش بی‌دریغ همکاران بدون هیچ گونه دشواری خاصی گردشگران خاک میهن عزیزمان را ترک کردند.
این مقام ارشد انتظامی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه برخورداری از یک شبکه راه‌آهن ایمن و بدون هرگونه ناامنی در هر کشوری می‌تواند ظرفیت بی‌همتایی را برای جذب گردشگران خارجی فراهم آورده و منجر به رونق اقتصاد گردشگری شود که بی تردید در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: بر همین اساس پلیس راه‌آهن کشور از هیچ تلاشی برای عمل کردن به منویات فرمانده معظم کل قوا در این مورد فروگذار نخواهد کرد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين