امروز : سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۷ - ۱۰:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نحوه اعزام شبه کاروانی در اربعین حسینی مشخص شد

به گزارش بابل نوین، محسن نظافتی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت درباره اعزام های شبه‌کاروانی برای ایام اربعین سال ۹۶ که مدنظر کمیته اعزام قرار گرفته است، اظهار کرد: یکی از راهبردهایی که در سالهای گذشته و به‌ویژه سال ۹۵ مورد توجه قرار گرفت، موضوع نام‌نویسی متقاضیان در سامانه سماح و مشخص بودن زمان اعزام و بازگشت آنان بود.

وی ادامه داد: ثبت‌نام در سامانه سماح برای ایام اربعین ثمرات فراوانی را به‌دنبال دارد که از آن جمله، مشخص شدن مرز خروجی زائران و زمان اعزام و بازگشت است؛ سایر اطلاعات مورد نیاز دستگاه ها و نهادهای موظف در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی(ع) نیز در سامانه مذکور پیش‌بینی شده است.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: این اطلاعات عزیمت به پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح از زائران دریافت می‌شود تا سازمانها و وزارتخانه‌ها یا نهادهای مختلف خدمت‌رسان با استفاده از این داده‌ها بتوانند پیش‌بینی درستی از تعداد زائران، سن، جنسیت و سایر موارد لازم در هر شهر و استان را داشته باشند و بر اساس این اطلاعات برنامه‌ریزی های لازم را انجام دهند که یکی از این برنامه‌ها هم طرح اعزام شبه‌کاروانی بخشی از زائران اربعین است.

نظافتی تصریح کرد: بر اساس طرح اعزام شبه‌کاروانی برای زائرانی که تمایل داشته باشند در قالب این طرح با همراهی کاروان به مرزها عزیمت کنند و در بازگشت نیز با همین کاروان از مرز به استان های خود بازگردند، تسهیلات گروهی و کاروانی فراهم خواهد شد.

وی افزود: البته بدیهی است که موفقیت این طرح و اجرای آن منوط به ایجاد امکانات لازم همانند وسیله نقلیه عمومی به‌میزان مورد نیاز توسط دستگاه های ذی‌ربط خواهد بود که این مهم در دستور کار ستاد مرکزی اربعین قرار دارد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: در این برنامه، سرگروه هایی برای این کاروانها در نظر گرفته شده که با استفاده از ظرفیت مدیران کاروانهای حج، عمره، عتبات و راهنمایان و راویان کاروانهای راهیان نور خواهد بود.

نظافتی تصریح کرد: چنانچه هم ویزا متمرکز باشد و هم امکانات این طرح آماده شود به‌ میزان امکانات فراهم‌شده، اعزام شبه‌کاروانی انجام خواهد گرفت که جزئیات بیشتر انشاءالله پس از مشخص شدن و تصویب در ستاد مرکزی اربعین حسینی به مردم و علاقمندان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين