امروز : سه شنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۷ - ۱۲:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نشست وزیران دفاع ایران، روسیه و سوریه در مسکو/ ادامه همگرایی تا نابودی تروریسم

به گزارش بابل نوین، سردار حسین دهقان که برای شرکت در نشست دو روزه امنیت بین المللی مسکو و برنامه‌های جانبی در راس یک هیات دفاعی به مسکو سفر کرده است و ارتشبد سرگئی شویگو و سپهبد فهد جاسم الفریج وزیران دفاع روسیه و سوریه در یک نشست مشترک، اوضاع این کشور را بررسی کردند.

در این دیدار که شامگاه چهارشنبه برگزار شد، وزیران دفاع سه کشور تازه‌ترین تحولات میدانی جنگ با تروریسم در سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

وزیران دفاع سه کشور در این نشست  با بررسی راه‌های مبارزه علیه تروریسم، تداوم اقدام‌های مشترک و همه جانبه در برابر گروه‌های تروریستی تکفیری – وهابی را برای خشکاندن ریشه‌های ناامنی و خشونت، اجتناب ناپذیر تلقی کردند.

سردار دهقان، ارتشبد شویگو و سپهبد الفریج همچنین با محکومیت اقدام های آمریکا در حمله به سوریه و پشتیبانی آشکار از گروه‌های تروریستی، بر توقف کامل این اقدام های خائنانه و شرارت آمیز که به تقویت و گسترش دامنه تحرکات تروریست‌ها در منطقه و جهان منجر می‌شود، تاکید کردند.

در این نشست همچنین ابراز امیدواری شد که با بسیج امکانات و توسعه اقدامات قاطع مشترک، ضمن گرفتن فرصت تجدید قوا از تروریست‌ها، زمینه ایجاد آرامش و امنیت پایدار در سوریه، حفظ تمامیت ارضی این کشور و رهایی همه سوری ها از ناامنی و خشونت فراهم شود.

در چارچوب همگرایی های ایران، روسیه و سوریه خرداد ماه سال گذشته نیز نخستین نشست سه جانبه وزیران دفاع سه کشور به میزبانی تهران برگزار شد که همگرایی بیشتر برای حفظ ثبات منطقه را در پی داشت.

ایران و روسیه از متحدان ضدتروریستی و سیاسی سوریه بشمار می روند که توانسته‌اند همزمان با اجرای موفق راهبرد پشتیبانی از دولت قانونی این کشور در مبارزه با تروریسم مورد حمایت خارجی، طرح گروه کشورهای غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا برای سرنگونی حکومت بشار اسد در شش ماه را به شکست کامل شش ساله برسانند و همچنین رویکرد مذاکرات سوری-سوری در آستانه و ژنو را پیش ببرند.

سردار دهقان علاوه بر شرکت و سخنرانی در نشست بین المللی امنیت در مسکو، دیدارهای دو جانبه‌ای با همتایان هندی، برزیلی، صرب و ونزوئلایی خود داشته و درباره مسائل مختلف منطقه‌ای و بین المللی و همچنین توسعه همکاری ها در حوزه های مرتبط مذاکره کرده است.

جریان تکفیری و تروریسم در سوریه و یمن و دامنه آن در خاورمیانه، تحولات جدید شکل گرفته در این منطقه و دیگر نقاط جهان و بحث فضای سایبری از جمله محورهای نشست بین المللی دو روزه مسکو است که نشست عمومی آن دیشب پایان یافت.

در نشست امنیت بین المللی مسکو که امروز پایان می یابد، ۷۰۰ شرکت کننده از جمله ۲۵ سرپرست هیات در سطح وزیران دفاع و همچنین رئیسان ستاد کل نیروهای مسلح، فرماندهان ارشد نظامی و کارشناسان از ۸۰ کشور مختلف شرکت دارند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين