امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۷ - ۱۲:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مولاوردی: همراهی ١٨ هزار نفر در پویش آزادی زنان زندانی جرایم غیر عمد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهورگفت: تاکنون ١٨ هزارنفر با واریز بیش از٢٥٠ میلیون تومان یاری گر پویش خیرخواهانه آزادی زنان زندانی جرایم غیر عمد بوده اند.

به گزارش بابل نوین، شهیندخت مولاوردی عصرچهارشنبه درجشن پویش ارمغان و آئین گلریزان تامین هزینه آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد درمجموعه فرهنگی تلاش، افزود: ازابتدای سال ٩۶ کمپین ارمغان تدارک دیده شد و دعوتی عمومی برای واریز وجوه نقدی به درگاه الکترونیکی اعلام شده از سوی ستاد دیه انجام شد و همچنین پیشنهاد شد تا همه زنان و مردان کارمند، پنج رقم آخر فیش حقوقی خود را به این عمل نیک اختصاص دهند.
وی ادامه داد: با توجه به تعطیلات سال جدید، ازهمه ظرفیت های اطلاع رسانی برای این طرح استفاده نشده و برای آزادی زنان جرایم غیرعمد، انتظار به کمک های مادی و معنوی بیشتری داریم.
وی با بیان اینکه اکنون بیش از٢٠٠ زندانی زن جرایم غیرعمد درسراسر کشور در زندان هستند، گفت: ٩٠ درصد این زنان هیچ سابقه کیفری قبلی ندارند و جرم بیشتر آنان به صدور چک مربوط است چکی که همسران، دوستان یا وابستگان آنان امضا کرده اما این افراد ضامن بودند.
مولاوری با اشاره به اینکه گاهی مبالغ بسیار ناچیز و باورکردنی نیست، افزود: این ارقام بی مقدار، حبس را تقدیر زنان جامعه ما کرده است که این موضوع آسیب های روانی و عمومی را در پی دارد.
وی اظهارکرد: با صدورحکم زندان برای زنان سه آسیب اجتماعی رقم می خورد و کودکان و همسران آسیب جدی می بینند و این وضعیت پرمخاطره به خانه ها محدود نمی شود بلکه آثار و عوارض آن به خیابان ها و جامعه نیز می رسد.
معاون رییس جمهور اظهار کرد: پیشگیری از جرایم و کاستن از شدت آسیب زنان زندانی در کنار بهبود وضعیت این زنان، از رویکردهای معاونت امور زنان و خانواده در سالهای اخیر است و در مسیر اجرایی سازی این رویکرد کمپین ارمغان با مشارکت ستاد دیه و همکاری جمعی از هنرمندان شتاب گرفت.
وی گفت: منتظرهستیم تا جمعی از اعضای هیات وزیران نیز به این پویش بپیوندند.
کمپین حمایت از زندانیان زن جرایم غیرعمد به دنبال امضای تفاهم‌نامه مدیرعامل ستاددیه کشور و معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری برپا شده است.
این کمپین با دو هدف پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها و کاهش وقوع جرایم غیر کلاهبرداری در بین زنان جامعه فعالیت می کند تا برای آزادی ۲۲۰ محکوم زن غیرعمدی که در حال حاضر در سطح زندان‌های کشور تحمل حبس می‌کنند، با مشارکت های مردمی قدم برداشته شود.
درجمع اعضای این کمپین، چهره‌های مختلف هنری و سیاسی ازجمله ترانه علیدوستی،سحر دولتشاهی و زهرا احمد‌ی‌پور، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی فعالیت دارند.
کمپین ارمغان از ٢٩ اسفند ماه ٩۵ سالروز میلاد حضرت زهرا(س) آغاز و قرار است تا روز سوم مردادماه ٩۶ همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) ادامه یابد./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين