امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸ - ۱۲:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج):

سلامت معنوی موجب کاهش طول مدت بیماری و تسریع درمان می‌شود

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله(عج)، سلامت معنوی را سبب کوتاه شدن طول مدت بیماری، پیش آگهی مثبت، تسریع درمان و باز توانی دانست.

به گزارش بابل نوین، مینو اسدی زندی عضو گروه سلامت معنوی فرهنگستان علوم پزشکی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به اهمیت بعد چهارم سلامت اظهار کرد: معنویت؛ سلامت زیستی، روانی و اجتماعی انسان را متاثر می کند به همین دلیل مورد توجه اندیشمندان سراسر جهان قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: برخورداری از سلامت معنوی یا قلب سلیم انسان را در برابر بسیاری از بیماریها مصون می سازد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، ادامه داد: از طریق معنویت می‌توان بیماری‌های روانی را با زندگی کردن در حال، کاهش ترس و اضطراب آینده ، عدم اندیشیدن در رابطه با غم و اندوه گذشته، و خوش بینی و امیدواری به آینده همراه با احساس رضایت از زندگی، کاهش داد.
وی با بیان اینکه سلامت معنوی مانع بیماری‌های اجتماعی و داشتن رفتارهای ضداجتماعی می‌شود، گفت: سلامت معنوی برای پیروان ادیان الهی، پیروی از سبک زندگی و سیره پیامبر رحمت(ص)، را الگوی رفتار اجتماعی معرفی می کند و افراد را مبدل به صالحینی می کند که مصلح اجتماعی هستند.
اسدی زندی افزود: سلامت معنوی با خرد ورزی و حکمت و بر خورداری از شرم و حیا، شجاعت مبارزه با هوای نفس و مفاسد اخلاقی را ایجاد کرده، فرد را به  عدالت ورزی و نوع دوستی و کرامت نفس می‌رساند و او را مبدل به انسان کامل می‌کند.
وی افزود: در صورت بروز بیماری جسم، سلامت معنوی سبب کوتاه شدن طول مدت بیماری، پیش آگهی مثبت، تسریع درمان و باز توانی می‌شود./ص
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين