امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸ - ۱۶:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری مانور آموزشی انتخابات الکترونیکی در ۸ شهر مازندران

مانور آموزشی انتخابات الكترونيكی در 8 شهر مازندران هفته آینده برگزار می شود.

به گزارش بابل نوین، علیرضا یونسی معاون سیاسی ، اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخابات مازندران در جمع فرمانداران شهرهای مجری انتخابات الکترونیکی انتخابات شوراهای اسلامی شهر گفت: با توجه به اینکه برای اولین بار انتخابات شوراهای اسلامی ۸ شهر به صورت الکترونیکی برگزار می شود ضرورت دارد تا مردم با شیوه رای دادن الکترونیکی آشنا شوند.

وی افزود : در این راستا ضرورت دارد در قالب مانور آموزشی از هفته آینده دستگاه رای گیری الکترونیکی در نقاط پر رفت و آمد شهر مستقر و افراد به صورت عملی با دستگاه آشنا شده و رای دادن الکترونیکی را تمرین کنند .

معاون سیاسی ، اجتماعی استانداری مازندران گفت: این دستگاه با امنیت کامل طراحی شده و با بهره گیری از آن هم در اخذ رای و هم شمارش آرا تسریع خواهد شد .

یونسی همچنین پیشنهاد کرد مراکز دانشگاهی ، آموزش و پرورش و دستگاهها برای توسعه آموزش انتخابات الکترونیکی مساعدت جدی کنند.

وی تاکید کرد : فیلم آموزشی راهبری و کاربری انتخابات الکترونیکی تهیه شده و به زودی در اختیار مجریان قرار می گیرد .

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: تیزر مناسبی در زمینه انتخابات الکترونیکی تهیه شده که به زودی از طریق شبکه های مجازی و صدا و سیمای به ویژه شبکه استانی منتشر خواهد شد.

یونسی با بیان اینکه ۸ هزار نفر در انتخابات شورای اسلامی شهرهای مازندران عضو اصلی کرسی های شورا خواهند شد، افزود: در مازندران به ازای هر ۱۸۰ نفر یک نفر داوطلب انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا وجود دارد و رقابت در شهرها تقریبا بین ۷ نفر برای تصاحب یک صندلی و در روستاها تقریبا بین دو نفر برای تصاحب یک صندلی در شورا خواهد بود.

وی گفت : بیش از ۵۰ هزار نفر نیروی انسانی در این استان به منظور برگزاری انتخابات مشارکت دارند.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين