امروز : سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/21 - 12:43 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مراسم تقدیر از برگزیدگان هفتمین جشنواره علامه حلی برگزار شد

با سخنرانی مدیریت محترم حوزه های علمیه، مراسم تقدیر از برگزیدگان هفتمین جشنواره علامه حلی(ره) در قم برگزار شد.

به گزارش بابل نومه جشنواره علامه حلی(ره)، مراسم تقدیر از برگزیدگان هفتمین جشنواره علامه حلی(ره) صبح روز پنج‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ ماه با حضور طلاب، علما و برگزیدگان این جشنواره در مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین «جواد اسماعیل‌نیا»، دبیر جشنواره علامه حلی (ره) به تشریح روند برگزاری، نحوه داوری و آمار آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره پرداخت.
ایشان بیان داشتند که طلابی که امتیاز بالای ۸۰ را کسب کرده اند به عنوان رتبه های برگزیده و شایسته تقدیر معرفی شدند.
که در این میان ۲۴ اثر برگزیده هفتمین جشنواره علامه حلی و ۱۶ اثر به عنوان شایسته تقدیر انتخاب شدند.
در ادامه افزودند که امسال شورای سیاست گذاری بر آن شدند تا آثاری که امتیاز ۷۸ تا ۸۰ را کسب کردند در هر گروه به عنوان قابل تحسین معرفی شدند که ۳۷ اثر می باشد.

جشنواره علامه حلی

جشنواره علامه حلی

گفتنی است در بین ۱۱۸۷۰ اثر، ۴۹۱۹ از سوی طلاب خواهر و ۶۹۵۱ اثر از سوی طلاب برادر ارسال شد که شاهد رشد ۴۰ درصدی آن بوده ایم.
بیشترین قالب اثر مقاله بوده با تعداد ۹۰۶۹ اثر ، تحقیق پایانی سطح ۲ ، ۲۱۹۴ اثر ، کتاب ۳۵۰ اثر و تحقیق پایانی سطح ۳و ۴، ۲۵۷ اثر ارسال شده است.
در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید علی عماد»، معاون پژوهش حوزه‌های علمیه و رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره در مورد اهمیت پژوهش در عصر حاضر و تأکید بر پژوهش‌ محور بودن تحصیلات طلاب بیاناتی ارائه کرد.
همچنین ایشان از حمایت های بی دریغ و تصمیمهای راه گشای همه ی مسئولین تقدیر و تشکر کردند.

جشنواره علامه حلی

جشنواره علامه حلی

همچنین در این جشنواره حجت الاسلام والمسلمین «جمشیدی» مدیر محترم حوزه ی علمیه خواهران نکاتی در رشد علمی طلاب بیان داشتند.
سخنرانی پایانی این مراسم نیز مدیر محترم حوزه های علمیه آیت الله « حسینی بوشهری» بود که ضمن تبریک حلول ماه شعبان معظم، نکاتی را در مورد روحانیت شیعه در جهان بیان داشتند و شیعه را به عنوان یک مجموعه عقل گرا در جهان قابل احترام است.و همچنین بیان داشتند که هیچوقت به اندازه ی امروز، مسوولیت بر دوش عالمان دین و روحانیت نبوده است.

در پایان این مراسم، افراد برگزیده با اهدای لوح، تقدیر شدند. و شایستگان تقدیر نیز در سالنی مجزا تقدیر شدند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين