امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸ - ۲۰:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استقبال از فیلمی با موضوع داعش در جشنواره جهانی فجر

به گزارش بابل نوین، ابراهیم سعیدی کارگردان سینما با اشاره به حضور فیلم خود در جشنواره جهانی فجر گفت: فیلمی با عنوان «باد سیاه» را در بخش «جشنواره جشنواره‌ها» و «زیتون شکسته» جشنواره جهانی فجر به نمایش درآوردم البته نویسندگی مشترک و مونتاژ این فیلم بر عهده من بوده و حسین حسن کارگردان آن را بر عهده دارد.

وی افزود: می‌توان گفت که فیلم «باد سیاه» اولین فیلمی است که در دنیا در خصوص داعش ساخته شد یعنی فیلمبرداری این فیلم به موازات اتفاقاتی که در سال ۲۰۱۴ در عراق افتاد و داعش ظهور کرد، شروع شد به همین دلیل هم به نوعی می‌توان فضا و اتمسفر حاکم بر منطقه را در آن احساس کرد.
وی اضافه کرد: در فیلم «باد سیاه» از فضای زندگی واقعی آدم‌ها استفاده شده است.
این کارگردان درباره بازخورد فیلم در جشنواره جهانی عنوان کرد: بازخورد فیلم در جشنواره جهانی فجر بد نبود و همین سه نوبت اکرانی که به نمایش آن اختصاص داده شد برای معرفی آن در ایران خوب بود ولی به نسبت، نیاز به تبلیغ بیشتری داشت تا بتواند افراد بیشتری را به عنوان مخاطب به خود جذب کند.
سعیدی از اکران دیگر «باد سیاه» چنین گفت: این فیلم در سال ۲۰۱۶ در بیشتر از ۵۰ جشنواره بین‌المللی اکران شده و در بیشتر این فستیوال‌ها هم به نوعی جزو فیلم‌های بحث‌برانگیز بوده است.
سعیدی در خصوص جدیدترین فعالیت‌های خود خاطرنشان کرد: فیلم مستندی به نام «هیوا» را راجع به موضوع خشک شدن دریاچه ارومیه خواهم ساخت و در اصل فیلمی است که با ساختار مستند داستانی تولید می‌شود .
وی افزود: فیلم «هیوا» روایتگر زندگی دو خانواده است که در روستاهای حاشیه دریاچه زندگی می‌کنند و به نوعی تأثیرات خشک شدن دریاچه روی زندگی این افراد را بررسی کردیم.
سعیدی اظهار داشت: هم‌اکنون مرحله مونتاژ فیلم «هیوا» در حال اتمام است و روتوش‌های نهایی آن زده می‌شود.
سعیدی تصریح کرد: این کار را برای تلویزیون انجام دادم و قاعدتأ پخش آن هم باید با تلویزیون هماهنگ شود به همین دلیل زمان پخشش هنوز مشخص نشده ولی فکر کنم اولین حضورش در ایران حداقل در سینما حقیقت اتفاق بیفتد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين