امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۸ - ۲۱:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

طلای دو ضرب و نقره مجموع برای موسوی

به گزارش بابل نوین، در ادامه رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی آسیا مسابقات دو ضرب دسته ۹۴ کیلوگرم برگزار شد و نماینده ایران کاری بزرگ انجام داد و یک مدال طلا و یک نقره دیگر کسب کرد.

عصر امروز سالن شهر المپیک ترکمنستان میزبان وزنه‌برداران دسته ۹۴ کیلوگرم بود. ایوب موسوی نماینده ایران در این دسته با حریفانی از ازبکستان، ژاپن،‌چین و چین تایپه رقابت کرد و پس از کسب مدال نقره در حرکت یک ضرب به مدال طلای دو ضرب و نقره مجموع هم دست پیدا کرد تا در آسیا بدرخشد.
او در دو ضرب وزنه ۲۰۶کیلوگرم را ثبت کرد و توانست قهرمان شود. موسوی در این بخش ابتدا ۲۰۰ کیلوگرم را بالای سر برد و سپس وزنه‌های ۲۰۶ را بالای سر برد و بالاتر از حریفانش قرار گرفت. او در حرکت سوم خود وزنه ۲۱۵ کیلوگرم را انداخت و با همان ۲۰۶ کیلو قهرمان دو ضرب شد اما مدال طلای مجموع را با نقره عوض کرد.
در دو ضرب ازبکستان و چین حریفان موسوی بودند که با ثبت وزنه‌های۲۰۵ و ۲۰۱ دوم و سوم شدند.
با وزنه‌ای که ایوب موسوی در دو ضرب ثبت کرد پس از کسب قهرمانی در این بخش به مدال نقره مجموع نیز رسید. او با مجموع ۳۷۲ کیلوگرم بعد از ازبکستان نایب قهرمان شد.
در مجموع وزنه‌برداران ازبکستان با ثبت ۳۸۰ کیلوگرم قهرمان شد و نماینده چین تایپه با ۳۱۷ کیلوگرم سوم شد.
ایوب موسوی در یک ضرب به ترتیب وزنه های ۱۶۰ و ۱۶۶ کیلوگرم را بالای سرش برد و وزنه ۱۷۱ کیلوگرم را انداخت و نایب قهرمان شده بود.
نماینده ازبکستان با ثبت وزنه ۱۷۵ کیلوگرم قهرمان شد و  چین تایپه با وزنه ۱۴۵ کیلوگرم روی سکوی سوم ایستاد.
پیش از این و در دسته ۸۵ کیلوگرم صالح چراغی در یک ضرب و مجموع قهرمان آسیا شده‌بود.
کیانوش رستمی، جابر بهروزی، محمدرضا براری، علی هاشمی، صالح چراغی و مرتضی بیگلری دیگر ملی‌پوشان ایران در ترکمنستان شاهد هنرنمایی ایوب موسوی در دسته ۹۴ کیلوگرم بودند.
در این مسابقه دکتر باقری نایب رییس فدراسیون وزنه برداری ایران و منوچهر رضاخانی رییس کمیته داوران فدراسیون جزوتیم داوری رقابت‌ها بودند.
همانندروزهای قبل تماشاگران ایرانی زیادی در سالن حضور داشتند و ملی‌پوش کشورمان را تشویق می‌کردند.
رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا فردا با برگزاری مسابقات دسته ۱۰۵ و +۱۰۵ به پایان خواهد رسید.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين