امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ - ۹:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهره برداری کلینیک ویژه و اورژانس بیمارستانی در غرب مازندران

کلینیک ویژه و اورژانس بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر بهره برداری شد.

به گزارش بابل نوین، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد،کلینیک ویژه و اورژانس بیمارستان امام سجاد(ع) رامسر با حضور دکتر قاسم جان بابایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دکتر شریعت نژاد نماینده مردم رامسر و تنکابن مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

اورژانس بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر در ۵۰۰ مترمربع فضای فیزیکی احداث و برای ساخت ساختمان ۸۰۰ میلیون تومان و تجهیز آن ۶۵۰میلیون تومان هزینه شده است.

کلینیک درمانی ویژه رامسر نیز در مساحت ۷۵۰متر مربع و با هزینه ای بالغ بر ۳میلیارد تومان احداث شده است.

دکتر جان بابایی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه بازدید و افتتاح این مرکز گفت : در سه سال گذشته ۳۰ میلیارد ریال برای تجهیزات بیمارستانی شامل لاپاراسکوپ، دستگاه سنگ شکن، رادیولوژی دیجیتال، ۴ دستگاه همودیالیز، ویدئواندوسکوپی وکولونوسکوپی، دستگاه بی خطرساز زباله های عفونی، میکروسکوپ جراحی چشم وفیکو برای عمل لنز، خرید ونصب یک دستگاه رادیولوژی پرتابل جدید و تخت و برانکارد جدید هزینه شده است.

وی افزود: بهبود استانداردهای فیزیکی یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته درمدت سه سال گذشته بوده است که همه طبقات ساختمان اصلی بیمارستان و سایر بخش ها بازسازی ۳۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه ساخت ساختمان اورژانس جدید و تجهیز آن با امکانات جدید و نوین به مساحت ۴۱۷مترمربع در دو طبقه با همکاری خیرین در این بیمارستان انجام شده گفت: افزایش هشت تخت به بخش اعصاب و روان، افزایش ۴ تخت به بخش دیالیز به همراه دستگاه های مرتبط ودستگاه همودیالیز، راه اندازی داروخانه شبانه روزی(۱۳آبان) دراورژانس بیمارستان، افزایش دوتختICU از۸تخت به ۱۰تخت همراه با تجهیزات مورد نیاز، مقیم کردن متخصصین دررشته های اصلی برای ارائه خدمات سریع، جذب متخصصین طب اورژانس برای ارائه خدمات تخصصی اورژانسی، رایگان کردن زایمان طبیعی از دیگر اقدامات درمانی در سه سال گذشته است.

جان بابایی از خرید دستگاه سی تی اسکن جدید به مبلغ دو میلیارد و هفتصد میلیون تومان که موافقت نهایی آن صورت گرفته خبر داد و گفت :به زودی برای جا نمایی ونقشه های اجرایی آن اقدام خواهدشد.

در ادامه این مراسم دکتر قاسم جان بابایی و دکترشریعت نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی از مرکز جامع سلامت شیرود بازدید کردند.

این مرکز در زمینی به مساحت ۷۵۰ متر مربع در روستای شیرود راه اندازی شده است که برای احداث آن یک میلیارد تومان هزینه شده است.

در این مرکز خدمات پزشکی و دندانپزشکی ارائه می شود و یک پزشک به صورت شبانه روزی مستقر است.

در دولت تدبیر و امید ۶۸ مرکز جامع سلامت در استان مازندران راه اندازی شده است که توانسته تا حدود زیادی مشکلات بخش درمان را برطرف کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين