امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ - ۱۳:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش قیمت مسکن مهر منتفی است/ کیفیت ساخت مسکن مهر بر اساس آورده متقاضیان ارزیابی می شود

به گزارش بابل نوین، احمد اصغر مهرآبادی در نشست خبری امروز خود در پاسخ اینکه آیا مسکن مهر امسال افزایش قیمت پیدا می کند یا خیر گفت: ما به هیچ وجه اجازه افزایش قیمت به واحدهای مسکن مهر نداده ایم بنابراین افزایش قیمت نیز در واحدهای مسکن مهر وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: دولت یازدهم زیربار افزایش قیمت نمی رود و آخرین افزایش قیمت مربوط به دستورالعمل شماره ۳ (در اوایل سال ۹۲ )بوده است.

مهرآبادی اظهارداشت: میانگین هر متر مربع واحد مسکن مهر ۴۲۰ تا ۴۵۰ هزار تومان است و این قیمت در برخی از پروژه ها به ۷۰۰هزار تومان در هر متر مربع می رسد و در برخی از پروژه ها تا ۲۰۰هزار تومان نیز می رسد.

قائم مقام وزیر راه وشهرسازی درپاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران افزود:کیفیت مسکن مهر در پروژه ها متفاوت است و ما از کیفیت برخی از پروژه ها بسیارناراضی ایم و کیفیت برخی از پروژه ها نیز بسیار خوب است و من نمی دانم که چه نمره ای به این کیفیت ها بدهم.

مهرآبادی افزود: متقاضیان بر اساس هر پولی که پرداخت کرده اند واحد مسکن مهر را تحویل می گیرند و اگر متقاضی در منطقه خوب ثبت نام کرده کیفیت آن واحدها نیز افزایش می یابد.

وی افزود: شهرهایی مانند مراغه و کلاله دارای واحدهای مسکن مهر بسیار بی کیفیت هستند که گزارش هایی در این خصوص نیز ارائه شده است.

در ادامه این نشست مهرآبادی با اشاره به اینکه تا به امروز ۹۳٫۶ درصد از واحدهای مسکن مهر پیشرفت کاری داشته اندف گفت: ۸۵۰ هزار واحد در دولت یازدهم و ۶۹۳ هزار و احد نیز در دولت قبل به متقاضیان تحویل داده شده است.

وی همچنین افزود: ۳۹ هزار و ۶۵۹ میلیارد تومان تا به امروز تسهیلات پرداخت شده است.

قائم مقام وزیرراه وشهرسازی در طرح مسکن مهر یادآور شد: ۱۱۰هزار واحد مسکن مهر آماده افتتاح داریم که به دلیل عدم تامین خدمات زیربنایی و روبنایی امکان واگذاری وجود ندارد.

وی یادآور شد: تنها زیر ۱۰۰هزار واحد مسکن مهر باقی مانده و حدود ۷۰درصد در مرحله نازک کاری قرار دارند و واحدهای مسکن مهر نیز امسال به اتمام می رسد.

مهرآبادی با اشاره به اینکه در آخرین جلسه شورای مسکن تصمیم گرفته شد واحد های باقی مانده مسکن مهر در اختیار سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید قرار گیرد ،گفت: واحدهای باقی مانده  توسط این شرکت ها تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شود.

وی اظهارداشت: در حال حاضر ۲میلیون ۶۲ هزار واحد مسکن مهر در کل کشور دارای متقاضی است که از این تعداد ۱۲۶هزار و ۳۶ واحد پرونده هایشان در دادگاه ها معطل باقی مانده است، زیر ۱۰۰هزار واحد مسکن مهر نیز در مرحله نازک کاری و سفت کاری قرار دارد.

مهرآبادی با اشاره به اینکه ۸۰۰ میلیارد تومان از اسناد خزانه در اختیار وزارت نیرو برای تامین آب و برق قرار گیرد، افزود: همچنین ۲۰۰ میلیارد تومان جهت تکمیل پروژه ها و آماده سازی واحدها در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

قائم مقام وزیر راه وشهرسازی به افزایش تسهیلات مسکن مهر اشاره کرد وگفت: تسهیلات مسکن مهر نیز با پیگیری های وزیر  راه و شهرسازی و مسئولان از ۱۰ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد که این خود گام بلند جهت تکمیل به شمار می آید.

مهرآبادی با اشاره به اینکم کارمسکن مهر تمام است، گفت: با پافشاری ها و پیگیری هایی که کرده ایم تصمیم گرفته شده که واحدهای مسکن مهر در پردیس برای تکمیل به صورت سه شیفت و حتی شبانه کار کنند و ما نیز به صورت سر زده برای بازدید به آنها مراجعه می کنیم.

وی در طرح مسن مهر یادآور شد: مسکن مهر پردیس دارای ۸۲ هزار واحد است که تا به امروز ساخت ۵۰ هزار واحد از آنها به اتمام رسیده و با تزریق تسهیلات از سوی بانکها سرعت کار نیز چند برابر افزایش می یابد.

مهرآبادی با اشاره به اینکه هفته آینده در پردیس و پرند واحدهای مسکن مهر افتتاح می شود، افزود: جشن اختتامیه مسکن مهر نیز از شهر زنجان آغاز می شود.

قائم مقام وزیر راه وشهرسازی افزود: در دولت یازدهم ۸۵۰هزار واحد به متقاضیان تحویل داده شده که به طور متوسط سالانه ۲۱۲ هزار واحد در شهرهای مختلف به متقاضیان مسکن مهر تحویل داده شده است.

وی به فروش اقساطی شهر مسکن مهر اشاره کرد و گفت: ۸۳۵ هزار واحد در شهرهای مختلف فروش اقساطی شده که به طور متوسط سالانه ۲۰۹ هزار واحد فروش اقساطی شده است.

قائم مقام وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه در این دولت ۱۱هزار و ۲۸۲ میلیارد تومان از محل وصول اقساط تسهیلات مسکن مهر افزایش یافته است، گفت: ۱میلیون و ۸۳۰ هزار واحد از ابتدای شروع مسکن مهر افتتاح شده و ۱ میلیون و ۵۳۸ هزار واحد به متقاضیان تحویل داده شده است.

وی عنوان کرد: در ۹استان تعداد واحدهای مسکن مهر باقیمانده زیر هزار واحد است و در ۹ استان نیز زیر ۲هزار واحد باقیمانده که امسال با همکاری بانکها و ارائه تسهیلات ساخت واحدهای مسکن مهر به اتمام می رسد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزود: تنها ساخت واحدهای مسکن مهر به اتمام می رسد و سایر امکانات شهرهایی که مسکن مهر در آنها ساخته شده ازجمله مسجد کلانتری، مدرسه، بیمارستان و خدمات تجاری چندین دولت را درگیر خود خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه ششم طرح مسکن مهر نباید ادامه پیدا کند، گفت: البته با اصلاحاتی که انجام شده سعی خواهیم کرد نقاط ضعف و قوت برطرف شود اما ادامه این طرح دیگر امکان پذیر نیست.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين