امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹ - ۲۰:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

میرسلیم: نباید طعنه آمیز و تحقیر آمیز صحبت کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: فساد را ابتدا باید از دستگاه اجرایی خشکاند چون اصل بیت المال در دست قوه مجریه است

به گزارش بابل نوین،کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: فساد را ابتدا باید از دستگاه اجرایی خشکاند چون اصل بیت المال در دست قوه مجریه است.

سیدمصطفی میرسلیم کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در همایش انتخاباتی خود که در مجتمع فرهنگی رفاه برگزار شد، با اشاره به اولین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری گفت: ما تربیت شده شهید بهشتی اولین دبیرکل حزب هستیم و در این ۳۸سال یاد گرفته و تمرین کرده ایم که چگونه به همدیگر احترام بگذاریم و حرف دیگران را بشنویم و نظرات دیگران را که به آن نظری داریم یادداشت کنیم.

وی افزود: ما آموختیم که میان حرف دیگران نپریم و مراعات وقت را بکنیم و منظم و با برنامه باشیم.

میرسلیم تاکید کرد: امروز کار ما مبتنی بر برنامه و با اتکای به مطالعاتی است که سالیان دراز برایش زحمت کشیده ایم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: برادرانی که نه با سوء نیت بلکه با بی دقتی از حزب با کنایه صحبت می کنند باید دقت کنند که بهشتی حزب را عبادتگاهی خدایی می دانست. نباید طعنه آمیز و تحقیر آمیز صحبت کنیم.

میرسلیم تصریح کرد: هرکسی نمی تواند بگوید که من اصلاح طلبم و باید شاگردی امام حسین را قبول کرده باشد تا چنین کلید واژه ای را به کار ببرد و باید برمبنای اعتقاد بر اصول اصلاح طلب باشد.

وی افزود: فساد را ابتدا باید از دستگاه اجرایی خشکاند چون اصل بیت المال در دست قوه مجریه است. قوه مجریه اولا باید پیشگیرانه با مفاسد برخورد کند ولی تا حالا مسولان قوه مجریه هیچ اراده ای در این مورد از خود نشان نداده اند.

میرسلیم گفت: قوه مجریه کارمندان دولتند و کارمندان دولت نباید به عشق کیسه دوختن به خدمت دولت درآیند و دنبال کیسه دوختن برای خود و ویژه خواری نباشند.

وی ادامه داد: مسولان قوای سه گانه تاکنون نتوانسته اند حرکتی در راستای رفع فساد کنند چون از هر طرف که حرکت می کنند بادش به خودشان می خورد. رییس جمهوری یعنی هماهنگ کننده مجموعه خدمتگزاران مردم نه ریاست بر مردم.

میرسلم بین کرد: وقتی مسئولان قوه مجریه گرفتار فساد شدند حاضرند با رشوه کارشان را حل کنند. قاضیان و دادیاران فاسد را فاسدین قوه مجریه به فساد کشانده اند و فساد که از قوه مجریه شروع شد به سایر قوا نیز سرایت می کند. قوانین در جمهوری اسلامی باید مراعات شود و این جنبه شرعی دارد. امروز مبارزه با فساد سخت تر از ۲۰سال پیش است./م

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين