امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۹:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خبر داد:

اجرای طرح «تمام قد برای معلم؛ برپا»/ گرامیداشت مقام معلمان شهید

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از اجرای دومین دوره طرح تکریم مقام معلم با عنوان «تمام قد برای معلم؛ برپا» خبر داد و گفت: از مقام معلمان شهید تجلیل به عمل می‌آید.

به گزارش بابل نوین، حامد علامتی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان امروز، ۱۰ اردیبهشت‌ماه، با حضور در نشستی خبری به تشریح برنامه‌های هفته معلم پرداخت و گفت: در راستای تکریم و احترام به معلمان، مراسم گرامیداشت مقام معلم، توسط دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با حضور معلمان و مسئولین مدرسه، همزمان با اعیاد شعبانیه و در هفته معلم برگزار می‌شود.

وی از اجرای دومین دوره طرح تکریم مقام معلم با عنوان «تمام قد برای معلم، برپا»، در هفته بزرگداشت مقام معلم خبر داد و گفت: جریان سازی و فعال سازی انجمن‌های اسلامی در مدارس کشور در هفته گرامیداشت مقام معلم، یادآوری و بازخوانی حقوق معلمان، تکریم و تعظیم مقام علم و معلم در میان دانش‌آموزان، پیشرو بودن دانش‌آموزان انجمن اسلامی در تکریم مقام معلم، ارتقای سطح انگیزه، نگرش و اهتمام نوجوان نسبت به سبک زندگی اسلامی از جمله اهداف این طرح است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با تأکید بر اینکه طرح تکریم معلمان در دو بخش متوسطه اول و دوم برگزار می‌شود، افزود: تلاش شده که برگزاری مراسم بطور مستقیم و توسط دانش‌آموزان  سراسر کشور در شأن معلمان و کادر آموزشی و مربیان قرارگاه انجام شود.

وی درباره برنامه‌های تکریم از معلمان که توسط دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی برگزار می‌شود، گفت: فضاسازی کلاس‌های درس و راهروهای مدارس برای بیان جملات ادیبان و بزرگان درباره مقام معلم، تزئین میز معلم، تشکیل گروه‌های سرود دانش‌آموزی از جمله برنامه‌های این طرح است. همچنین طرح سراسری ساخت «دفتر خاطرات صورتی» استفاده از مهارت‌های هنری و دستی در تولید هدیه روز معلم توسط دانش‌آموزان دختر برنامه‌های دیگر طرح تکریم مقام معلم است که در هفته معلم اجرا می‌شود.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: هفته معلم یک فرصت استثنایی برای آشنایی با شخصیت و آثار استاد فرزانه شهید مطهری است؛ لذا برنامه‌ریزی و برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و مطالعاتی با این موضوع در دستور کار انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان قرار گرفته است که ازجمله آن می‌توان به معرفی شخصیت و آثار شهید مطهری در قالب جلسات سخنرانی و یا تولید محصولات فرهنگی از قبیل نشریه، برگزاری نمایشگاه و فروشگاه کتاب از منتخب آثار شهید مطهری‌، تشکیل حلقه‌های مطالعاتی با محوریت آثار استاد مطهری اشاره کرد.

گرامیداشت مقام معلمان شهید

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به بخش ویژه این طرح با عنوان گرامیداشت مقام معلمان شهید اظهار کرد: یکی از رویکردهای برنامه «تمام قد برای معلم، برپا» در سال جاری، گرامیداشت مقام و جایگاه معلمان شهید خواهد بود. به همین منظور اختصاص بخشی از سین برنامه تقدیر از معلمان و هیئت انصارالمهدی(عج) به این منظور، مورد تأکید است.

وی ادامه داد: در این راستا دعوت از خانواده معظم شهدای معلم در مراسم و تقدیر، شناسایی معلمان شهید توسط دانش آموزان با اولویت شهدای معلم همان مدرسه و سپس معلمان شهید شهر یا استان خود، جمع آوری زندگینامه، وصیتنامه، خاطرات و سایر مستندات مربوط به معلمان شهید و ارائه آن به سایر دانش آموزان در قالب محصولات مختلف از قبیل کلیپ، نشریه، جلسه سخنرانی و تهیه تابلویی از عکس معلم یا معلمان شهید و نصب آن در مدرسه از جمله برنامه‌های هفته معلم است./ص

ایکنا

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين