امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/05/01 - 17:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حمله تشکیلات خودگردان به ایران با استناد به برجام

به گزارش بابل نوین، سخنگوی تشکیلات خودگردان، می‌گوید ایران که «توافق کوتاه‌آمدن هسته‌ای» امضا کرده حق ندارد در امور داخلی فلسطین و جنبش فتح که سالهاست مبارزه می‌کند دخالت کند.

«نبیل ابوردینه» سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین در اظهاراتی بشدت به ایران حمله کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین «وفا»، ابوردینه گفت: ایرانی که در تغذیه جنگ‌های داخلی در جهان عرب دست داشته، حق ندارد به زبانی صحبت کند که جز در راستای منافع اسرائیل و دشمنان امت نیست.

وی در ادامه ایران را به پایان آنچه مداخله در امور داخلی فلسطین نامیده، فراخواند و گفت ایران که خود در تقویت دوگانگی در فلسطین شریک است درباره فلسطین و ملت آن حرف نزند.

سخنگوی تشکیلات خودگردان در ادامه گفت: برای کشوری که خود توافق «کوتاه‌آمدن هسته‌ای» [برجام] را امضا کرده حق ندارد در امور داخلی فلسطین مداخله یا به رئیس جنبش فتح توهین کند؛ جنبشی که دهها سال است به همراه امت عربی سابقه مبارزه دارد.

ابوردینه در پایان گفت: تهران به جای اینکه به فلسطین برای رسیدن به استقلال کمک کند در راستای ضربه زدن به امکان مقابله با چالش‌های بزرگی که آینده، ملت فلسطین، قدس و مقدسات را تهدید می‌کند، کار می‌کند.

روزنامه «القدس العربی» نوشت این اظهارات ابوردینه در پاسخ به صحبت‌های «حسین شیخ‌الاسلام» مشاور وزیر خارجه ایران بوده که در آن از عملکرد تشکیلات خودگردان انتقاد کرده است.

شیخ‌الاسلام در گفت‌وگو با وبگاه «الرساله» فسلطین نزدیک به حماس گفته بود تشکیلات خودگردان جنگ نیابتی علیه نوار غزه به راه انداخته و نمی‌توان این موضوع را قبول کرد.

وی در ادامه از محمود عباس خواست به این اقدامات پایان دهد و گره زدن پروژه سیاسی خود به رژیم صهیونیستی را متوقف کند.

 

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين