امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/05/02 - 10:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تاکید استاندار مازندران بر ضرورت مستندسازی ظرفیت صادراتی مازندران

استاندار مازندران بر مستندسازی ظرفیت صادراتی استان تاکید کرد.

به گزارش بابل نوین، ربیع فلاح جلودار در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان در ساری با اشاره به اینکه دستگاه های خدمت رسان با واحدهای تولیدی آسیب دیده تعامل داشته باشند، اظهار کرد: در دو سال گذشته تعامل خوبی بین هیات های اقتصادی مازندران و کشورهای همسایه در راستای توسعه صادرات و مناسبات فی مابین صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت صادراتی استان مستند سازی شود، خاطرنشان کرد: در حوزه توانمندی های صادراتی و اولویت های این بخش باید کار بیشتری شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه پس از برجام، رشد اقتصادی کشور به نرخ هفت درصدی نزدیک شده است، تصریح کرد: تورم تک رقمی و قیمت ها در بازار تثبیت شده است و ریسک کشوری اقتصاد ایران کاهش یافته و همه این دستاوردها نشان دهنده شایستگی عملکرد تیم اقتصادی دولت است.

فلاح با اشاره به اینکه امروز کشورهای دیگر روی اقتصاد ایران و همکاری های متقابل حساب می کنند، اظهار کرد: می طلبد بخش خصوصی در این راه بیش از پیش فعال باشد و دولت نیز همه حمایت خود را در جهت نقش آفرینی بخش خصوصی در مسیر اعتلای استان مصروف دارد، چرا که فقط در سایه اتحاد و همگرایی مشکلات استان حل می شود.

وی با اعلام اینکه تا کنون ۴۳۶ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۰۲۸ واحد تولیدی از بسته رونق تولید پرداخت شده است، افزود: بررسی تیم نظارت بر نحوه هزینه کرد این تسهیلات نشان می دهد که ۷۵ درصد از واحدهای تولیدی استان در مسیر تعهدات خود گام برمی دارند و مابقی نیز در تلاش برای تحقق تعهدات هستند.

استاندار مازندران گفت: حضور بخش خصوصی چشمگیر بوده و انتظار می رود با پیگیری های جدی و مستمر، جریانات اقتصادی فی مابین فعال و تفاهم نامه های منعقد شده اجرایی شود./ص

ایسنا

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين