امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/05/02 - 13:49 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مخالفت شدید نیروی انتظامی با ویزای گروهی اربعین/ ویزای اربعین هوشمند می‌شود

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: قرار است تا با همکاری مسئولان وزارت خارجه کشور و وزارت خارجه عراق، ویزای هوشمند صادر شود تا زائران بتوانند در کمترین زمان ممکن از مرزهای ایران و عراق عبور کنند.

به گزارش بابل نوین،  سردار محسن فتحی زاده جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در حاشیه مراسم افتتاح فاز ۱ بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) ناجا در جمع خبرنگاران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: امنیت و سلامت دو مقوله ای هستند که همواره از نیروی انتظامی مطالبه می شوند، لذا علاوه بر برقراری نظم و امنیت عمومی، در حوزه بهداشت و درمان نیز ورود و امیدواریم با افتتاح بیمارستان های ناجا، خدمات بهتر و شایسته تری ارایه دهیم.

وی با اشاره به افتتاح فاز ۱ بیمارستان ناجا در کرمانشاه، افزود: خوشبختانه بیمارستان منطقه‌ای ناجا در استان کرمانشاه از لحاظ سازه ای و تجهیزات پزشکی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و ضرورت دارد با پشتیبانی های لازم، شاهد افتتاح فاز دوم این بیمارستان باشیم.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جمعیت بسیار زیادی از کارکنان ناجا در منطقه غرب کشور مستقر هستند، بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) به عنوان تنها بیمارستان نیروی انتظامی در منطقه غرب کشور به بهره برداری رسید و خدمات رسانی به استان های کرمانشاه، کردستان و ایلام را در دستور کار خود قرار داده است.
سردار فتحی زاده با بیان اینکه علاوه بر کارکنان نیروی انتظامی، عموم مردم نیز از خدمات این بیمارستان بهره مند می شوند، گفت: فاز دوم نیز که خدمات مربوط به بستری بیماران را ارایه می دهد، از لحاظ اقدامات عمرانی به پایان رسیده است.
وی تصریح کرد: تکمیل پروژه بیمارستان منطقه ای حضرت ابوالفضل (ع) نیازمند ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت خریداری تجهیزات پزشکی است که امیدواریم از محل منابع استانی، کشوری و نیروی انتظامی تخصیص یابد و طی ۳ ماه آینده به بهره برداری برسد.
جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا از مسئولان استانی و خیرین حوزه بهداشت و سلامت درخواست کرد که نیروی انتظامی را در تأمین اعتبارات یاری کنند تا عموم مردم از مدرن ترین و مجهزترین امکانات پزشکی این بیمارستان برخوردار شوند.
برنامه ای برای تردد زوار از مرز سومار نداریم/ ویزای اربعین هوشمند می‌شود
سردار فتحی زاده در ادامه به موضوع تأمین امنیت مرزهای غربی کشور در اربعین امسال اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی پس از اتمام مراسم اربعین سال گذشته، تجزیه و تحلیل خود را نسبت کاستی ها و توانمندی های این حوزه انجام داد و پیشنهادهای خود را به مسئولان اعلام کرد.
وی با بیان اینکه بازگشایی مرز خسروی مهمترین پیشنهاد ناجا بوده است، تصریح کرد: طی بازدیدی که روز گذشته از مرزهای سومار و خسروی داشتیم، راه های بسیار مطلوبی برای مرز خسروی از گذشته فراهم شده است اما برای مراسم اربعین امسال باید تقویت شوند و امیدواریم با بازگشایی این مرز بخش عظیمی از تراکم جمعیت زوار در مرزهای دیگر کاسته شود.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه شرایط مطلوب امنیتی در استان کرمانشاه برقرار است و نگرانی امنیتی در مرزها نداریم، مرزبانان و عزیزان نیروی انتظامی در کنار سایر نیروهای مسلح پای کار هستند و در نقاط مختلف مرزی مستقر شده اند و این امنیت پایدار خواهد بود.
سردار فتحی زاده یادآور شد: در حال حاضر برنامه ای برای تردد زوار از مرز سومار نداریم و اولویت ما تردد از مرز خسروی است، همچنین در بحث گذرنامه هیچ مشکلی وجود ندارد و تمام ظرفیت های نیروی انتظامی فراهم شده است.
وی با اشاره به مشکلات پیش آمده ناشی از ویزای گروهی در اربعین سال گذشته نیز متذکر شد: نیروی انتظامی شدیداً با ویزای گروهی مخالف است و معتقد هستیم ویزا باید انفرادی صادر شود تا امکان سهولت دسترسی و کنترل بیشتری فراهم شود.
جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در پایان گفت: درصدد هستیم با تعامل و همکاری مسئولان وزارت خارجه کشور و هماهنگی با وزارت خارجه عراق، ویزای هوشمند صادر شود تا زائران بتوانند در کمترین زمان ممکن از مرزهای ایران و عراق عبور کنند./ص
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين