امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/05/03 - 13:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تحقق عدالت جنسیتی در آزمون استخدامی/ قبولی ۵۳ درصدی زنان

آزمون استخدامی سال گذشته در حالی با تعویق برگزار شد که به دستور رییس جمهور تبعیض جنسیتی آن برطرف شد و آنطور که روحانی در نخستین مناظره انتخابات گفت: بیش از ۵۳ درصد پذیرفته شدگان این آزمون «زن» بودند.

به گزارش بابل نوین، قراربود سومین آزمون استخدامی مشترک فراگیر، شهریورماه سال گذشته برگزار شود ولی با پیگیری‌های شهیندخت مولاوردی – معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده – برای رفع تبعیض جنسیتی ،دکتر روحانی ۱۰ مرداد ماه دستور داد تا هنگام اطمینان از تأمین حقوق زنان در فرصت‌های شغلی، آزمون استخدامی به تعویق بیفتد و سهمیه‌های جنسیتی در جهت رعایت عدالت اصلاح شود.

بر اساس گزارش سازمان اداری و استخدامی کشور، در سومین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی ۲۹ هزار و ۲۵۱ فرصت شغلی وجود داشت که ۸۰۳۸ فرصت شغلی برای زنان و ۱۱ هزار و ۳۶۵ فرصت شغلی برای مردان و ۹۸۴۸ فرصت شغلی به صورت مشترک – که عمدتا قابل احراز از سوی داوطلبان زن بود- با حضور ۱۴ دستگاه اجرایی فراهم شده بود.

آزمون استخدامی پس از اعمال تاخیر دو ماهه برای تامین سیاست‌های ابلاغی رئیس جمهور ۲۱ آبان ماه سال ۹۵ برگزارشد و نتایج اولیه آزمون که مشتمل بر پذیرش دو تا سه برابر ظرفیتی داوطلبان بود در۵ دی ماه سال گذشته اعلام شد. در این آزمون۴۵۲ هزار و ۶۴۸ داوطلب مشتمل بر ۲۸۱ هزار و۹۸۳ داوطلب زن (۶۲.۲۹ درصد) و ۱۷۰ هزار و ۶۶۵ مرد (۳۷.۷۱ درصد) ثبت نام کرده بودند که پس از برگزاری آزمون ۴۱ هزار و ۱۳۴ نفر به عنوان پذیرفته شده مرحله اول آزمون تعیین شدند که از این تعداد ۲۱ هزار و ۹۵۴ نفر زن (۵۳.۳۷ درصد) و ۱۹ هزار و ۱۸۰ مرد (۴۶.۶۳ درصد) است./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين