امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/05/03 - 13:43 ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون فرهنگی وزیر ارشاد: رنگ فرهنگ ایران و ایتالیا به هم نزدیک است

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رنگ پرچم ایتالیا و ایران به هم نزدیک نیست، اما رنگ فرهنگ این دو کشور به هم نزدیک است.

به گزارش بابل نوین، سیدعباس صالحی روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه غرفه ایتالیا به عنوان مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه کتاب تهران، ضمن خوشآمدگویی به مسوولان، ناشران و نویسندگان این کشور اظهار کرد: سابقه تمدنی، فلسفی، ادبی، هنری و دینی ایتالیا پابه پای سابقه تمدنی، فلسفی، ادبی، هنری و دینی ایران حرکت کرده است.
وی با اشاره به تلاش های ایتالیا برای حضور در این دوره نمایشگاه کتاب تهران افزود: همه این مشارکت سرعت کار را پیش برد تا اینکه اکنون میزبان این کشور در دوره سی ام نمایشگاه کتاب هستیم.
رییس نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت وگوهای سال گذشته و امسال میان مقامات دو کشور را پایه گذار نقطه عطف فرهنگی میان ایران و ایتالیا دانست و گفت: نشر و کتاب دریچه ورود به این ارتباطات است.
صالحی گفت: مطمئن هستیم در نمایشگاه چهلمین کتاب تهران روابط این دو کشور در نقطه ای بسیار متفاوت خواهد بود.

** نمایشگاه کتاب تهران بزرگترین اتفاق فرهنگی خاورمیانه است
معاون وزیر میراث و فعالیت های فرهنگی و گردشگری ایتالیا نیز در این مراسم گفت: رابطه دو کشور ایران و ایتالیا در وهله اول یک مجال فرهنگی و سیاسی است.
«انتیمو چزرو» افزود: در راستای تحکیم روابط دو کشور، افتخار حضور در نمایشگاه تهران را پیدا کرده ایم، ایتالیا اولین کشور غربی مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران است.
وی ادامه داد: سال گذشته که مهمان این رویداد فرهنگی بودیم، مقدمات حضور به عنوان مهمان ویژه را برای امسال فراهم کرده ایم، این نمایشگاه بزرگ ترین اتفاق فرهنگی خاورمیانه است و این موضوع برکسی پوشیده نیست.
معاون وزیر میراث و فعالیت های فرهنگی و گردشگری ایتالیا افزود: تعداد زیاد بازدید کنندگان و غرفه داران نمایشگاه کتاب تهران آن را به تجربه ای بی بدیل تبدیل خواهد کرد.
وی اظهارکرد: ایتالیا تلاش می کند در جایگاه مهمان ویژه، همکاری بیشتری در زمینه نشر و صنایع دستی با ایران داشته باشد.
به گفته «انتیمو چزرو»، اولین هدف نمایشگاه تهران دسترسی به شناخت و رفع عواملی است که به شکاف و اختلاف منجر می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در این آیین تعدادی از مسوولان فرهنگی ایران و ایتالیا، نویسندگان و ناشران ایتالیایی حضور داشته اند.
رییس اتحادیه ناشران ایتالیا دنیز ر این مراسم توضیحاتی در خصوص کتاب های موجود در غرفه به رییس نمایشگاه ارائه کرد و تنوع زیاد کتاب ها و نویسندگان را از ویژگی آن برشمرد.
به گفته وی، طراحی غرفه ایتالیا خیابان ها و کوچه های ایتالیا را تداعی می کند.
سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۳ تا ۲۳ در شهر آفتاب حال برگزاری است./ص

خبرگزاری داانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين