امروز : پنج شنبه, ۳۱ مرداد , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ - ۸:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای مازندران خبر داد:

اتصال ۱۶۰۰ روستای مازندران به اینترنت

مدیرکل امور روستایی مازندران از اتصال اینترنت در هزار و 600 روستای استان خبرداد.

به گزارش بابل نوین، جان الله عبدی در جلسه شورای اداری شهرستان محمودآباد گفت: ۱۵۰۵ کیلومتر از جاده های روستایی استان با همت مردم و مسئولان آسفالت شد و اجرای این پروژه های عمرانی از ۴ سال گذشته آغاز و همچنان ادامه خواهد داشت.

عبدی با بیان اینکه امروز در بحث ارتباطات و فناوری شاهد افزایش پهنه باند در استان هستیم، افزود: امروز ما شاهد این هستیم که ۱۶۰۰ روستای مازندران مجهز به اینترنت پرسرعت شده و این کار قطعا در بحث پروژه های اقتصادی و ایجاد اشتغال می تواند در سطح استان فضای مناسبی را ایجاد کند.

وی همچنین با یادآوری اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام گذاری شده است، اظهارکرد: در سال گذشته شاهد اجرای طرح ها و پروژها در بحث صنعت، گردشگری، پروژهای عمرانی، کشاورزی، صنایع دستی و تبدیلی در سطح استان بودیم که موجب ایجاد اشتغال با زیرساخت های مناسب شده است.

مدیر کل دفتر روستایی مازندران با تاکید براینکه برای بهتر شدن روند گردشگر پذیری شهرمان باید تلاش کنیم، گفت: در زمینه گردشگری از رامسر تا گلوگاه تمام روستاها و شهرهای مازندران ظرفیت داشته و از این رو در سال گذشته ۵۴ طرح بوم گردی در استان اجرایی شده است.

وی همچنین از طرح های مهم و ویژه دولت را طرح تحول سلامت عنوان کرد و افزود: اجرای این طرح امروز برای بیماران موجب استفاده بهینه شده و تاکنون ۱۵۱ خانه بهداشت روستایی با همت دانشگاه علوم پزشکی و ۱۸۵ مرکز درمانی به مرحله اجرایی رسیده است.

جان بابایی در بحث تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی از یکپارچه سازی ۶هزار هزار هکتار اراضی در استان خبر داد و گفت: در زمینه مکانیزه شدن شالیزارهای کشاورزی ۶۴۰۰ دستگاه و ادوات کشاورزی در سطح استان مشغول به کار شدند و همچنین هزار هکتار از زمین های شیب دار در نکا امسال به زیر کشت رفته است.

وی در پایان با اشاره به فعالیت خوب دهیاران و شوراها در سطح شهر و روستای استان خاطر نشان کرد: با وجود داشتن ۲۱۵۰ نفر دهیار و ۷۶۰۰ عضو شورا در استان توانستیم با این میزان مشارکت بالا در انجام و اجرای طرح های عمرانی فعالیت خوبی را در سطح استان شاهد باشیم./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين