امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/05/09 - 18:16 ذخیره فایل ارسال به دوستان
علی لاریجانی:

ایران باید به مشی عاقلانه خود در منطقه ادامه دهد/حضور مردم در انتخابات دستاوردی در جهت اقتدار جامعه است

به گزارش بابل نوین، علی لاریجانی امروز (سه شنبه  ۱۹ اردیبهشت) در مراسم تجلیل از نمایندگان و کارکنان جانباز مجلس شورای اسلامی و فرزندان شهدای قوه مقننه ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه گفت: یکی از جلساتی که باعث می شود در صنوف مختلف دل های افراد بهم قرص شود، حضور نیروهای مجاهد و انقلابی در این جلسات است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در جلساتی که با حضور معلمان برگزار می شود، حضور خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان عمیق و پررنگ است، زیرا این نیروهای عظیم که در سال های پیروزی انقلاب و دفاع مقدس تلاش های بسیاری کردند، ستون های اصلی انقلاب هستند و در این جلسات احساس می شود که انقلاب تا چه اندازه ثمره داشته و ریشه های آن عمیق است.
وی تاکید کرد: خوشبختانه در مجلس شورای اسلامی این شرایط به نحو قابل قبولی وجود دارد. شما نمایندگان برگزیدگان ملت هستید و فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران در میان نمایندگان و کارکنان مجلس بسیار زیاد است. این یک سرمایه بزرگ است و نشان می دهد مجلس سنگر واقعی انقلاب بوده و در راستای آرمان های انقلاب ایستادگی کرده است. جهت گیری مجلس جهت گیری انقلاب بوده و حضور جانبازان و ایثارگران در مجلس یک شاخص است.
لاریجانی تصریح کرد: باعث افتخار است که جانبازان و ایثارگران در میان نمایندگان حضور دارند، از این جهت همیشه می بالیم که مجلس شورای اسلامی یک پشتوانه ایثارگری مجاهدانه دارد، بنابراین در آینده نیز این رویه ادامه خواهد داشت زیرا در حال حاضر در میدان حساس بین المللی و منطقه ای هستیم که نشانگر توطئه ای در مقابل انقلاب است و گاهی نیز جریان های رسانه ای در این خصوص نشر پیدا می کند.
وی تاکید کرد: برخی از کشورها در منطقه نقش ناثواب در مسیر همسایگان خود دنبال می کنند و این مسیر خطرناک برای کل امت اسلامی است و ایران به عنوان یک کشور مهم در منطقه باید به مشی عاقلانه و مجاهدانه خود ادامه دهد، بنابراین نیاز است در مسائل مختلف با فتانت و دقت نظر کارها دنبال شود، ضمن اینکه جمهوری اسلامی در سال های گذشته در مسائل راهبردی با دقت عمل کرده است و خصومت ها نیز به دلیل صلابت و استواری جمهوری اسلامی ایران است.
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان افزود: مجلس رکن تصمیم گیری در کشور است و حضور ایثارگران در مسائل راهبردی بسیار تاثیر دارد، بنابراین امیدواریم این حرکت نیز ادامه پیدا کند، به ویژه در انتخابات پیش رو که رهبر معظم انقلاب نیز بارها در سخنان خود به حضور همه سلایق تاکید کرده اند، از این رو ظرفیت های مختلفی در میان نمایندگان جانباز و خانواده شهدا وجود دارد تا مردم با هر سلیقه و نظری در انتخابات حضور یابند، بنابراین حضور مردم دستاوردی در جهت اقتدار جامعه خواهد بود.
گفتنی است در پایان این جلسه با حضور لاریجانی از نمایندگان و کارکنان جانباز و فرزندان شهدای مجلس تقدیر و تشکر شد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين