امروز : سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/22 - 14:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان

توصیه بن لادن به همسر سومش درباره ایرانی‌ها

او در این نامه از همسرش “ام حمزه” که ظاهرا قرار بوده از ایران نزد او برود، خواسته است که همه چیز خود را همانجا بگذارد: «لباس ها، کتاب ها و هر آنچه در ایران داشته است.»

 

توصیه بن لادن به همسر سومش درباره ایرانی‌ها

توصیه بن لادن به همسر سومش درباره ایرانی‌ها

به گزارش بابل نومه به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران

، آمریکا اسنادی را منتشر کرده است که می‌گوید در جریان حمله به مخفیگاه بن لادن به دست آورده است. بن لادن در این عملیات که آمریکایی‌ها با کمک ارتش پاکستان انجام دادند بن لادن را کشتند و مانع از بازجویی و دستیابی اطلاعات بیشتر از وی و افشای نام حامیانش شدند.

در این اسناد و اطلاعاتی که مقامات امنیتی و اطلاعاتی آمریکا منتشر کرده‌اند کتاب ها و مقالاتی دیده می‌شود که رهبر القاعده در آن زمان مشغول مطالعه آن ها بوده است. تعدادی از مکاتبات بن لادن و درخواست های عضویت در القاعده هم در میان این اسناد است.

به نوشته بی بی سی، در میان کتاب های به دست آمده از مخفیگاه بن لادن، کتابی از یک سرهنگ بازنشته بریتانیایی در مورد اشتباهات نظامی اطلاعاتی، کتاب “ظهور و سقوط قدرتهای بزرگ” نوشته پل کندی (مورخ بریتانیایی) و کتاب “راهنمای مختصر فهم اسلام” دیده می شود.

اسناد منتشر شده هم شامل ۱۰۳ صفحه (متن ترجمه انگلیسی) نامه‌ها، یادداشت‌ها و مطالب دیگری است که جزئیات فعالیت های القاعده را نشان می دهد. تصاویر اصل بعضی از این مدارک به زبان عربی هم منتشر شده است. در یکی از این نامه ها بن لادن به واسطه معاونش از اعضای القاعده می خواهد که بر مبارزه با آمریکایی ها تمرکز کنند و نیروی خود را صرف درگیری با نیروهای امنیتی محلی نکنند.

در یکی از نامه ها که بن لادن آن را خطاب به پسران و همسر سومش که ظاهرا در ایران بوده اند نوشته، بی اعتمادی او به مقامات ایران دیده می شود. او در این نامه از همسرش “ام حمزه” که ظاهرا قرار بوده از ایران نزد او برود، خواسته است که همه چیز خود را همانجا بگذارد: «لباس ها، کتاب ها و هر آنچه در ایران داشته است.»

این تروریست مشهور جهان توضیح می دهد که “ایرانی ها قابل اعتماد نیستند” و ممکن است در وسایل او چیپ های الکترونیکی بسیار کوچکی (برای جاسوسی و ردیابی) کار بگذارند “که در سوزن سرنگ جا می شود”.

او در همین نامه می نویسد که فعلا امکان پیوستن پسرانش و خانواده های آنها به او وجود ندارد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين