امروز : جمعه, ۸ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2017/05/11 - 18:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نرخ هر کیلوگرم چای سفید چقدر است؟

ولی روزبهان رئیس سازمان چای از آغاز برداشت برگ سبز چای خبر داد و گفت: تا کنون 17 هزار و 500 تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر 44 میلیارد تومان از ...

به گزارش بابل نوین، ولی روزبهان رئیس سازمان چای از آغاز برداشت برگ سبز چای خبر داد و گفت: تا کنون ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان از چایکاران مناطق مختلف گیلان و مازندران خریداری شد که حدود ۹۸. ۵ درصد این میزان درجه یک و مابقی درجه دو است.

به گفته وی از میزان ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن برگ سبز چای از سوی ۱۴۶ کارخانه چای سازی خریداری شد که از این میزان بیش از ۴ هزارتن چای خشک کیفی بدست آمده است.

روزبهان ادامه داد: با توجه به شرایط مساعد آب و هوا و عملیات به زراعی باغات از سوی چایکاران و به دنبال شعار امسال سازمان چای مبنی بر ارتقای کیفیت می‌توان گفت که امسال کیفیت چای تولیدی نسبت به سال گذشته بالاتر خواهد بود.

وی از افزایش ۱۰ درصدی تولید برگ سبز چای خبر داد و گفت: در صورت استمرار شرایط مساعد جوی تا پایان دوره بهره برداری پیش بینی می‌شود که تولید نسبت به سال گذشته با افزایش ده درصدی روبرو شود چرا که در پی حرکت به سمت و سوی تولید چای کیفی از میزان تناژ کاسته و به کیفیت افزوده خواهد شد.

رئیس سازمان چای با اشاره به آخرین وضعیت مطالبات چایکاران بیان کرد: با توجه به آغاز برداشت برگ سبز چای تمامی تلاش سازمان چای بر آن است تا در کمترین زمان ممکن قدرالسهم دولت و کارخانه‌ها را دریافت و به حساب چایکاران واریز نماید.
قاچاق چای به کمتر از ۳۰ هزارتن رسید

وی از کاهش ۱۱ درصدی واردات چای در سال ۹۵ نسبت به سال ماقبل خود خبر داد و افزود: سال گذشته حدود ۸۰ هزارتن چای وارد کشور شد که این امر بیانگر کاهش واردات و صرفه جویی ۵۵ میلیون دلار است. روزبهان ادامه داد: با اقدامات دستگاه‌های ذی ربط از جمله ستاد مبارزه با قاچاق کالا شاهد روند نزولی میزان قاچاق چای به کشور هستیم، اگرچه نمی‌توان برآورد دقیقی از میزان آن داشت، اما با وجود آمار رسمی و تولید داخل باید گفت که رقم آن کمتر از ۳۰ هزارتن است.
نرخ هر کیلو چای سفید به بالای یک میلیون تومان رسید

وی در خصوص آخرین وضعیت تولید چای سفید در سال جاری بیان کرد: با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی پیش بینی می‌شود که تولید چای سفید حدود ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد. روزبهان با بیان اینکه سال گذشته رقم تولید چای سفید ۱۰۰ کیلو بوده است، گفت: بهبود عملیات به زراعی منجر به رشد بوته‌های جوان خواهد شد که درصورت استمرار بهبود وضعیت آب وهوایی و نبود گرمای شدید تولید روند صعودی را تجربه خواهد کرد.

رئیس سازمان چای با بیان اینکه بخش عمده چای سفید تولیدی صادر می‌شود، افزود: با وجود خواص درمانی و ترکیات غنی چای سفید کشورهای عربی، آلمان و شیخ نشینان حاشیه جنوبی همیشه فارس از عمده مشتریان خاص این محصول به شمار می‌روند.

وی نرخ هر کیلو چای سفید در شرایط کنونی را یک میلیون و ۱۰۰ الی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواند و اضافه کرد: البته پیش بینی می‌شود که به دنبال ارتقای کیفیت چای تولیدی امسال قیمت هر کیلو چای سفید با افزایش ۱۰ درصدی روبرو شود./م

منبع: ایران جیب

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين