امروز : شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/22 - 23:43 ذخیره فایل ارسال به دوستان

یک بانوی محجبه تبعیض آمریکایی‌ها را به چالش کشید

در کنار افرادی که مایلند باورهای دینی‌شان را در محل کار حفظ و رعایت کنند ایستاده‌‌ام

فروشگاه لباس «ابرکربی و فیتچ» در سال ۲۰۰۸ درخواست استخدام «سامانتا اعلاوف» بانوی مسلمان آمریکایی که آن زمان ۱۷ سال داشت به خاطر پوشش حجاب رد کرد.
بانوی مسلمان آمریکایی که آن زمان ۱۷ سال داشت به خاطر پوشش حجاب رد کرد.

به گزارش بابل نومه   به نقل از رزمندگان شمالـ فروشگاه لباس «ابرکربی و فیتچ» در سال ۲۰۰۸ درخواست استخدام «سامانتا اعلاوف» بانوی مسلمان آمریکایی که آن زمان ۱۷ سال داشت به خاطر پوشش حجاب رد کرد.

در پی شکایت این زن مسلمان، هیأت منصفه یک دادگاه فروشگاه لباس را به خاطر تبعیض به پرداخت غرامت بیست هزار دلاری محکوم کرد اما دادگاه تجدیدنظر ابرکربی و فیتچ را بی‌گناه شناخت.

با پیگیری‌های این زن مسلمان، دیوان عالی آمریکا روز چهارشنبه در واشنگتن تشکیل جلسه داد تا مرز آزادی را در آنجا که فرصت شغلی با باورهای دینی تداخل پیدا می‌کند مشخص کند.

این زن مسلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که من نه تنها برای خودم بلکه برای همه کسانی که مایلند باورهای دینی‌شان را در محل کار حفظ و رعایت کنند ایستاده‌‌ام، عمل به آموزه‌های دینی نباید مرا از داشتن یک شغل محروم کند.

انتظار می‌رود حکم دیوان عالی درباره این پرونده تا پایان ژوئن صادر شود.

سازمان‌های دینی و حقوق بشری ضمن تأکید بر قانون حقوق مدنی سال ۱۹۶۴ که تبعیض دینی را ممنوع کرده است؛ از دادگاه خواستند تا به نفع این زن مسلمان رأی دهند.

تعداد زیادی از فعالان مسلمان شهر واشنگتن نیز همزمان با برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده خانم سامانتا به دعوت شورای روابط مسلمانان آمریکایی ‌در حمایت از حجاب زنان مسلمان در محیط کار مقابل ساختمان دادگاه عالی آمریکا تجمع کردند.

وکیل شورای روابط مسلمانان آمریکا در این تجمع گفت: به همه مسلمانان توصیه می‌کنم که در مورد هر نوع تبعیضی سکوت نکنند و مراتب را به شورای روابط مسلمانان آمریکایی گزارش دهند تا ما از آن‌ها دفاع کنیم.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين