امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/05/14 - 10:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سخنگوی سازمان ثبت احوال خبر داد:

الزام همراه داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی در انتخابات

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: همراه داشتن اصل شناسنامه و شماره ملی برای شرکت و رای دادن در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا الزامی است.

به گزارش بابل نوین، سیف‌الله ابوترابی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:تمام افرادی که می خواهند در انتخابات پیش رو شرکت کنند اما تاکنون شماره ملی دریافت نکرده اند می توانند از هم اکنون برای دریافت شماره ملی اقدام کنند.
وی خاطر نشان کرد: سازمان ثبت احوال و ادارات آن در سرتاسر کشور از هم اکنون و همچنین در روز برگزاری انتخابات آماده ارائه شماره ملی به افرادی است که تا کنون این شماره را دریافت نکرده اند.
ابوترابی اعلام کرد:ساعت کاری مراکز ثبت احوال طبق روال سابق است و این مراکز روزهای پنجشنبه هم فعال هستند، به همین منظور ستاد ویژه‌ای در ثبت احوال برای رفع مشکلات شناسنامه‌ها، در ۱۰۳۷ نقطه کشور تشکیل شده است و دفاتر پیشخوان و پست هم دراین زمینه با ما همکاری می کنند و در آماده باش هستند.
وی گفت : این افراد می توانند به ادارات ثبت احوال مراجعه کنند و در روز برگزاری انتخابات نیز در شهرستان ها و مراکز استان ها از طریق تلفن افراد فاقد شماره ملی می توانند این شماره را دریافت کنند تا همه افراد واجد شرایط بتوانند در انتخابات شرکت کنند.

**سن شرکت در انتخابات ۱۸سال تمام است
سخنگوی سازمان ثبت احوال درباره سن مجاز برای رای دادن، گفت: براساس قانون حداقل سن رای دادن ۱۸ سال تمام است و کسانی که تا ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۶ به این سن برسند می توانند در انتخابات آینده شرکت کنند.
وی همچنین خاطر نشان کرد:افرادی که شناسنامه آنها بنا به دلایلی مفقود شده باشد نیز با مراجعه به ثبت احوال، شناسنامه المثنی را در سریع‌ترین زمان ممکن و حتی در همان روز برایشان صادر می‌کنیم.
ابوترابی ادامه داد: در تهران هم این افراد می توانند امروز و فردا برای گرفتن شناسنامه مراجعه و درخواست صدور شناسنامه المثنی کنند و طبق هماهنگی‌هایی که با پست انجام دادیم، در تهران شناسنامه جدید آنها به درب منزل افراد ارسال می‌شود.

**شناسنامه باید عکسدار باشد
وی گفت : شناسنامه تمام افراد بالای ۱۵سال باید عکسدار باشد و چون افراد ۱۸سال به بالا هم در انتخابات شرکت می کنند ،بنابراین شناسنامه رای دهندگان باید عکسدار باشد.
ابوترابی اعلام کرد: بنابراین چنانچه افرادی که قصد شرکت درانتخابات دارند و شناسنامه آنها عکسدار نیست می بایست از امروز برای عکسدار کردن شناسنامه خود اقدام کنند که با تمهیدات در نظر گرفته شده در اسرع وقت شناسنامه آنها عکسدار خواهد شد.
به گزارش ایرنا، براساس آمار رئیس ستاد تبلیغات انتخابات کشور، تعداد واجدان شرایط حضور در انتخابات آینده ۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۲۳۴ نفر است که یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۲۹۴ نفر آنان را رای اولی ها تشکیل می دهند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراها روز جمعه ۲۹ اردیبهشت جاری همزمان در سرتاسر کشور برگزار می شود./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين