امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/05/19 - 8:54 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تکمیل تجهیزات سازمان آتش نشانی تهران/ رعایت استانداردها در ساختمان ها برای مهار آتش سوزی

به گزارش بابل نوین،رضا تقی پور سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به موضوع کمبود تجهیزات سازمان آتش نشانی شهرداری تهران، اظهار داشت: تجهیزات و امکانات این سازمان تا حدودی پاسخگو است البته همچنان تجهیزات باید تکمیل شود.

وی افزود: طرح تکمیلی در خصوص تجهیزات سازمان آتش نشانی شهرداری تهران تهیه و در خود شوراها نیز بررسی و به تصویب رسیده است، به همین منظور باید اعتبارات تامین شود تا این کار صورت گیرد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه استفاده از تجهیزات برای ماموریت های سازمان آتش نشانی و امداد شامل دو بخش است، افزود: بخشی از تجهزات باید در زمان احداث، در خود ساختمان ها و تاسیسات نصب شود و بخش دیگری نیز که می تواند مکمل باشد توسط نیروهای آتش نشانی به محل آورده می شود.
تقی پور ادامه داد: به عنوان مثال اگر در یک برج ۳۰ طبقه لوله کشی مربوط به آتش نشانی و اطفای حریق وجود نداشته باشد، طبیعتا نیروها باید به یک ارتفاع ۱۳۰ متری دسترسی داشته باشند، در حالی که بر اساس استاندارد بلندترین نردبان های مکانیزه بیشتر از ۷۰ متر ارتفاع ندارند.
وی گفت: استانداردها و الزاماتی که سازمان شهرسازی و معماری برای مهار آتش در نظر گرفته، در خود ساختمان ها باید رعایت و توسط مالکان تکمیل شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: کارشناسان معتقدند که تجهیزات سازمان آتش نشانی برای مهار برخی آتش سوزی ها مانند ساختمان مهستان کافی بوده اما همچنان باید به روز شود.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين