امروز : جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2014/12/28 - 8:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اولین مجتمع متوفیات شمال کشور در بابل افتتاح شد

                                            اولین مجتمع متوفیات شمال کشور در بابل افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری بابل:
اولین مجتمع متوفیات شمال کشورتحت عنوان مجتمع ملکوت با هدف ساماندهی کلیه خدمات حوزه متوفیان در سه فاز در بابل احداث شد. این مجتمع به سردخانه زیر صفر و بالای صفر ، غسالخانه بهداشتی در دو سالن مجزا ، اتاق نظارت ، سالن پزشکی قانونی جهت کالبد شکافی ، اتاق پزشک ، واحد اداری جهت کنترل و مدیریت مجتمع ، اداره متوفیان و واحد تاسیسات و اتاق رانندگان می باشد .
مراسم افتتاح این مجتمع با حضور فرهاد عسکری شهردار بابل، ، حجت الاسلام روحانی امام جمعه بابل ، نبیان معاون عمرانی استاندار، حسینی مدیر سازمان آرامستان های شهرداری بابل ، اعضای شورای اسلامی  شهر و تعدادی از مسئولین شهرستان بابل برگزارشد.

                                       
فرهاد عسکری شهردار بابل عنوان داشتند:

در خصوص اقدامات انجام شده برای سر و سامان دادن به وضعیت آرامگاهای سطح شهرگفت: با تلاش اعضای شورای اسلامی شهر و اعضای هیت مدیره و شورای سازمان آرامستان پروژه های اساسی و زیر بنایی در آرامگاه گله محله را آغاز کردیم مثل مستقر کردن چند آمبولانس در آرامگاه احداث سردخانه و سالن بزرگ مجهز برای برگزاری مراسمات، ساخت ساختمان جدید غسالخانه کاملاً بهداشتی و……

ایشان افزود: برای ارائه خدمات بیشتر به شهروندان باید شهرنشینان هزینه شهرنشینی را پرداخت نمایند. البته مسئولان شهری نیز باید تمام تلاش خود را برای جلب رضایت بیشتر شهروندان و رفع مشکلات و دغدغه های آنان، خصوصاً اقشار کم در آمد بکار بگیرند.

                        حجت الاسلام روحانی امام جمعه بابل: این ساماندهی یک اتفاق بسیار مبارک و ارزشمندی است.


امام جمعه بابل در این مراسم با بیان سخنانی گفت: دین برای آحاد انسان از اولین لحظه زندگی تا آخرین لحظه آن برنامه دارد و هیچ وقت در امور مختلف بشر را رها نکرده است .

وی افزود: دین اسلام برای حرمت میت تدبیری در نظر گرفت و اینکه در نحوه تشییع و دفن مرده باید شخصیتش حفظ شود و کسی حق اهانت به او را ندارد.

حجت الاسلام روحانی با اشاره به اینکه ساماندهی در این زمینه از وظایف بزرگ جامعه ما است و خدا دوست دارد کسی که کاری را انجام می دهد محکم و دقیقانجام دهد. ، اظهار داشت: از جمله کارهایی که خدا دوست دارد ، احترام به متوفی و میت است و باید در جامعه ما این عمل به اجرا در بیاید.

امام جمعه بابل ابراز داشت: این ساماندهی یک اتفاق بسیار مبارک و ارزشمندی است و در این جا از شهردار ، اعضای شورا اسلامی شهر، مدیرعامل آرامستان و از همه عزیزانی که زحمت کشیدند تشکر می کنم و تقاضا دارم که همین طور که آرامستان گله محله ساماندهی شد آرامستان های دیگر شهر از جمله آرامستان معتمدی هم ساماندهی گردد. حجت الاسلام روحانی در پایان ابراز امیدواری کرد تا انشااله در آینده شاهد ساماندهی بهتر در بحث ترافیک و کف خیابان ها باشیم و لازمه این کار تدبیر و مدیریت کارآمد است  که خوشبختانه با این مدیریت  خوب ، کارهای خوبی در سطح شهر انجام گرفته و امیدواریم شاهد تحول در بحث مبلمان شهری باشیم.

                                       
نبیان معاون  عمرانی استاندار:  تاسیس این مجتمع درخور تحسین که عزیزان ما در شهرداری بابل و شورای اسلامی بابل با صداقت انجام دادند ارزشمند است .

 

 دراین مراسم هم معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه با همکاری و تعامل خوب شهرداری با اعضای شورای شهر بابل ، یک کار بسیار ارزشمند و جالب در سطح شمال کشور انجام شد ، گفت : این دومین پروژه مهم در شهر بابل در کمتر از یک ماه است  و در شهری چون بابل با وجود این عزیزان انتظار انجام چنین کارهای مهمی  می رود.

 وی افزود: همه ی ما زمانی پیش می آید که دچار مشکل و چالش می شویم و آن موقعی است که عزیزان مان را از دست داده باشیم در آن شرایط، انسان احساس خلاء می کند و دوست دارد پشتوانه ایی داشته باشد و در این زمان کسی  باید باشد که امورات ما را پیگیری کند به همین دلیل تاسیس این مجتمع درخور تحسین که عزیزان ما در شهرداری و شورای اسلامی بابل با صداقت انجام دادند ، ارزشمند است و از همه آنها  به خاطرچنین کار بزرگی تقدیر و سپاسگزاری می کنم.

نبیان ادامه داد: امروز ما شاهد افتتاح این مکان با مساحتی بالغ بر 1000 مترمربع هستیم و امیدواریم که مدیر سازمان آرامستان های شهرداری بابل به گونه ایی برنامه ریزی کند  که در آرامگاه معتمدی نیز مکانی نظیر این مجتمع تاسیس شود زیرا آنجا هم نیاز به تغییر دارد. نبیان مجهز بودن این مجتمع به سردخانه را یکی از  اقدامات خوب و با برنامه ذکر کرد و اظهار داشت: مجهز بودن مجتمع ملکوت به سردخانه بالای صفر و زیر صفر  حقیقتا گام مهمی بود که در این زمینه انجام گرفت زیرا ما تا کی می توانیم از سردخانه های بیمارستان ها استفاده کنیم.

معاون سیاسی استاندار با تاکید بر اینکه ما باید با مدیریت جهادی و بدون منت تلاش کنیم تا از حداقل امکانات ، کارهای چشمگیری انجام دهیم ، خاطرنشان کرد:  همه موقعیت های اجتماعی، سیاسی واداری ما تمام شدنی است ، همانطور که این جایگاه به ما رسید باید از ما هم گرفته شود و تنها چیزی که ماندگار است کارهایی است که ما انجام می دهیم و امیدوارم کارهای ما مورد رضایت خداوند باشد و ما بتوانیم خدمتگزاران قابلی برای مردم باشیم و با هر اقدامی که از سوی ما انجام می پذیرد بخشی از بدهی ما به مردم کم شود.


حسینی مدیر سازمان آرامستان های شهرداری بابل : مجتمع ملکوت حاصل اهتمام ، پشتکار و عشق و علاقه ای بوده که از روز اول با نگاه وحدت در مجموعه کارکنان آرامستان های بابل شکل گرفته است.

 

 در ادامه مراسم مدیر سازمان آرامستان های شهرداری بابل نیز گفت: در شهریور سال 90 زمانی که می خواستیم کارهای اجرایی این مجتمع را شروع کنیم ، ایستادن در این نقطه ایی که اکنون قرار داریم ، بسیار رویایی بنظر می رسید .

وی افزود : کسانی که بر عملکرد آرامگاه ها در سال های گذشته اشراف دارند ، می دانند مشکلات و نارسایی های زیادی در این زمینه وجود داشت و وقتی مدیریت شهرداری تصمیم  گرفت در قالب سازمان آرامستان ها خدمات تخصصی به مردم ارائه شود ، اتفاقات خوبی صورت پذیرفت .

حسینی افزود:  برخی نارسایی هایی در این زمینه در سال های قبل وجود داشت از جمله نبود زیرساخت های اولیه متعدد ناشی از بی نظمی های مدیریتی ، عدم  وجود ساختار اداری و تشکیلاتی ،  فقدان هر نوع کارکرد بهداشتی در آرامگاه های سطح شهر به ویژه آرامگاه گله محله که به عنوان آرامستان جامع شهری بیش از پیش هویدا می کرد و کوچکترین معیارهای توسعه ایی در قالب برنامه برای کار های سطح شهر محقق نشده بود و این کارها به تدریج با نگاه جامع و کامل درسایه مشورت های جامع علمای سطح شهر به خصوص نظر حجت الاسلام روحانی انجام گرفت ، به جا نیاوردن حق وقف ، نبود پرسنل کارآزموده و امین ، حمل مرده با هر  وسیله غیر تخصصی از وانت های باربری گرفته تا ماشین های دیگر  و در مجموع عدم  رعایت شان میت ، عدم وجود متولی خاص در زمان حزن و اندوه خانواده متوفی و سوء استفاده های صورت گرفته تنها گوشه ای از مشکلات آرامستان گله محله بود اما با همت و اهتمام شورا و شهرداری  و هیئت مدیره سازمان آرامستان ها و حمایت معنوی امام جمعه شهرستان بابل مجموعه خوبی در این مکان برای آرامش خانواده ها داغدیده صورت گرفته و در شرایط حاضر سازمان آرامستان ها بزرگترین پشتوانه و کمک برای خانواده های داغدار می باشد .

مدیر سازمان آرامستان های شهرداری بابل خاطر نشان کرد: مجتمع ملکوت حاصل اهتمام ، پشتکار و عشق و علاقه ای بوده که از روز اول با نگاه وحدت در مجموعه کارکنان آرامستان های بابل شکل گرفته و این سازمان یکی از مهمترین سازمان های شهرداری است که موضوعات اجتماعی ، بهداشتی و خیلی از موضوعات دیگر را یک جا ارائه می کند و در این حوزه خدا را شاکرم که توانستیم با ایجاد این مجتمع در واقع در لحظات اتفاق و حادثه همه موارد را رصد کنیم تا شان میت حفظ شود.

وی اضافه نمود: این مجتمع بر اساس مطالعات جامع ایی از آرامستان ده کلانشهر چون تهران ، مشهد ، کرج  و….. حاصل شده  و فکر می کنم اتفاق خوبی در اینحوزه افتاده است البته هنوز هم کاستی هایی وجود دارد  که به مساعدت و همدلی همه عزیزان به ویژه در حوزه اعتبارات نیازمند هستیم.

 حسینی در پایان از همه کسانی که از ابتدا تا کنون برای اجرای این مجموعه همراه و همگام بودند ، تقدیر و تشکر نمود.

 

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين