امروز : یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/05/26 - 15:56 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

این انتخابات پرتخلف‌ترین انتخابات بود/ بعید نمی‌بینم در انتخابات بعد کسانی دکه بزنند کنار صندوق‌های رای خرید و فروش رسمی آرا کنند

امام جمعه بابل گفت: در بسیاری از شهرها دیده شد که موج گسترده کسانی که در این انتخابات اعتراض کردند و نگرانی من از نهادینه‌شدن این تخلفات است، بعید نمی‌بینم در انتخابات بعد کسانی دکه بزنند کنار صندوق‌های رای خرید و فروش رسمی آرا انجام دهند.

به گزارش بابل نوین، به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نمازجمعه بابل با تبریک آغاز ماه مبارک رمضان اظهار کرد: پیامبر اسلام فرمود” آن کسی که در ماه مبارک رمضان روزه‌اش را بگیرد، بخشی از شب‌های این ماه مبارک را به عبادت بپردازد و نسبت به نمازهایش در ماه رمضان مراقبت کند از آن پاداشی که خدا برای انسان روزه‌دار مقرر فرمود برخوردار خواهد شد”.

وی افزود: این ماه در میان ماه‌ها حرمت ویژه دارد و نباید بگذاریم نسبت به ماه رمضان بی‌اعتنایی شود، روزه‌خواری در مقابل مومنین روزه‌دار نباید بدون تذکر مومنین و برخورد مراجع مربوطه باشد و عواطف و احساسات مومنین را تحت تاثیر قرار دهد.

امام‌جمعه بابل با اشاره به نماز اول وقت، تاکید کرد: مراقبت در نماز اول وقت در این ماه باید به صورت جدی مورد نظر مومنین و بازاریان قرار گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: نگرانی ما در این ماه از رقبای مسجد است و مراکزی که به تدریج سر در می‌آورند جمعیت را به سمت خود می‌کشانند از جمله قهوه‌خانه‌ها که در وقت نماز جماعت شلوغ است و صدا و سیما با گذاشتن برنامه‌ها و سریال‌هایش رقیب بزرگی برای مسجد شده است.

حجت‌الاسلام روحانی افزود: از دیگر نگرانی‌های ما مراکز ورزشی است که بلافاصله بعد از افطار بساط ورزشی را پهن می‌کنند، این خسارت‌های سنگین درون جامعه ماست و نظارت بر اغذیه‌فروشی‌ها و رستوران‌ها در دستور کار ویژه قرار گیرد تا حرمت این ماه حفظ شود.

وی با اشاره به انتخابات گذشته گفت: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در جمعه گذشته به پایان رسید که انصافا باید به مردم در این انتخابات‌ها با حضور بیش از ۷۰ درصدی آفرین گفت و جای تشکر دارد.

خطیب جمعه بابل تصریح کرد: آنقدر حضور گسترده مردم در انتخابات زیاد بود که حدود چهار میلیون نفر موفق نشدند در ساعات پایانی رای دهند که نشان‌دهنده حضور گسترده و شعور سیاسی مردم است.

وی با انتقاد تند از روند اجرایی این دوره از انتخابات اظهار کرد: به حق باید اشاره کرد که این انتخابات در میان انتخابات‌های دیگر پرتخلف‌ترین انتخاباتی بود که برگزار شد و همه شما مستحضرید تخحلفات در بعضی از شهرها آنقدر زیاد بود و آش آنچنان شور شد که فریاد آشپز هم در آمد.

روحانی ادامه داد: با کمال تاسف در بسیاری از شهرها دیده شد که موج گسترده کسانی که در این انتخابات اعتراض کردند و نگرانی من از نهادینه‌شدن این تخلفات است، باید مساله خرید و فروش آرا بصورت جدی بررسی شود و بعید نمی‌بینم در انتخابات بعد کسانی دکه بزنند کنار صندوق‌های رای خرید و فروش رسمی آرا انجام دهند.

وی افزود: خرید و فروش آرا عین وقاحت بود و این زشت‌ترین پدیده‌ای بود که انجام شد، چرا تمهیدی در این زمینه انجام نشده است، این فرهنگ سخیفی که با کمال تاسف با آن مواجهیم و مجریان، ناظرین، دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در این زمینه باید دقت بیشتری داشته باشند، جدا ما در این انتخابات از شورای نگهبان گله داریم.

امام جمعه بابل با اشاره به مصاحبه ریاست شورای نگهبان در روزهای گذشته گفت: مصاحبه اخیر آیت‌الله جنتی گله بسیاری از افراد و اشخاص را بر انگیخته است و این‌گونه سهل از کنار تخلفات ردن شدن مساله را حل نمی‌کند، عرصه رای دادن نشانه بصیرت و عزت ملت است، نباید بگذاریم این چنین مسائلی نهادینه شود.

وی با انتقاد تند از صحبت‌های رییس‌جمهور اظهار کرد: گله داریم از منتخبینی که عنوان کردند این انتخابات تقابل میان خشونت و اعتدال است این مساله بسیارر عجیببود، قریب به ۱۶ میلیون نفر آیا به خشونت رای دادند، آیا به عدم اعتدال رای دادند؟

حجت‌الاسلام روحانی تاکید کرد: همه مردم نگران شدند که این مسئولیت را می‌خواهند به کسی بگسپارند که اینگونه می‌گوید، نظام اسلامی متشکل از دو امر است جمهوریت و اسلامیت، آقایان غصه جمهوریت را می‌خوریم اما غصه اسلامیت نظام را نمی‌خوریم؟

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اجرای عدالت در درون جامعه، برخورد با فساد در جامعه، ناکارآمدی‌ها و حقوق های نجومی باعث شد تا مردم با ۱۶ میلیون رای نگرانی خود را نشان دهند پس بهتر است شعر نگوییم در این زمینه.

خطیب جمعه بابل با اشاره به تحولات منطقه گفت: با حضور رییس‌جمهور آمریکا در منطقه و سفر به کشور عربستان این امر مسلم شد که اهتمام آن‌ها در تدابیر شومی که برای منطقه اندیشیده‌اند جدی است که در این نشست ها جملات رکیک پادشاه عربستان و ولی عهدش علیه ایران مبین این مسئله است.

وی ادامه داد: ۱۱۰ میلیارد دلار سلاح از آمریکا خریدند و قرار است به ۳۰۰ میلیارد دلار برسد و سعی کردند ارباب را راضی نگه دارند تا از طریق آن‌ها به یک همگرایی با اسرائیل  برسند و با مقاومت مقابله کنند که راس آن جمهوری اسلامی ایران است.

روحانی با اشاره به نظرات کارشناسان سیاسی تاکید کرد: اولا در درون خود آن‌ها انسجام وجود را ندارند و دیدید که چند روز گذشته خلیفه قطر گفت حزب‌الله قوی‌ترین حزب در خاورمیانه و جمهوری اسلامی قوی‌ترین کشور در منطقه و باید با آن‌ها کنار بیاییم که این اعتراف خودشان است، چرا شما از حمله صدام درس نگرفتید امروز هم همینطور خواهد شد و شما شکست خواهید خورد.

وی در پایان گفت: رهبر فرزانه انقلاب به حق فرمودند” ما تا این مردم را داریم نگرانی نداریم و چیزی که می‌تواند سایه جنگ را از سر این مردم بردارد بعد از الطاف خداوندی و امام‌زمان(عج) حضور همین مردم در صحنه‌های مختلف دفاع از انقلاب اسلامی است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين