امروز : پنج شنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۰۹ - ۱۶:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

حذف استقلال با شکست سنگین و تحقیرآمیز مقابل العین/ آبی‌ها در آسیا هم ۶تایی شدند/ منصوریان: از هواداران عذرخواهی می‌کنم

تیم فوتبال استقلال با شکست سنگین مقابل العین امارات از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حذف شد.

استقلال

به گزارش بابل نوین،استقلال در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۳:۱۵ دوشنبه شب در ورزشگاه بن زاید به مصاف العین امارات رفت و با نتیجه ۶ بر یک شکست خورد و در مجموع رفت و برگشت با نتیجه ۶ بر ۲ حذف شد. گل‌های این دیدار را کایو لوکاس (۲۷ و ۳۷)، عمر عبدالرحمن (۴۹، ۶۰)، لی مینگ (۵۶) و ناصر الشمرانی (۷۵) برای العین و کاوه رضایی (۸۳) برای استقلال به ثمر رساندند.

استقلال در روزی که امید ابراهیمی را هم در اختیار نداشت، بازی پراشتباه و ضعیفی به نمایش گذاشت و سنگین‌ترین شکست تاریخ خود را پس از ۴۴ سال متحمل شد. شاگردان منصوریان که بهترین آمار را در بازی‌های بیرون از خانه داشتند، شکست عجیبی خوردند. استقلال در شرایطی که فرشید باقری هم به علت مصدومیت در اواسط نیمه اول از دست داد، بدون اینکه برنامه داشته باشد، تنها با هدف دفاع به زمین رفت، اما بازیکنان العین به خصوص عمر عبدالرحمن، لوکاس کایو و لو مینگ به خوبی هر کاری که دلشان خواست در زمین انجام دادند تا شکست سنگینی به نماینده ایران تحمیل کنند. استقلال که سال ۵۲ مقابل پرسپولیس ۶ گل دریافت کرد، پس از ۴۴ سال دوباره این تعداد گل را دریافت کرد.

حضور مگویان پشت سر کاوه رضایی برای مهار عمر عبدالرحمن هم از نکات عجیب بود که نتیجه عکس داشت.

ترکیب اولیه العین: خالد عیسی، اسماعیل احمد، لوکاس فرناندس کایو، عمر عبدالرحمن، احمد برمان، خالد عبدالرحمن، محمد عبدالرحمن، مهند سالم، ناصر الشمرانی، لی میونگ و سالم جمعه.

ترکیب استقلال: سیدمهدی رحمتی، لئوناردو پادوانی، رابسون جانواریو، وریا غفوری(۵۴ – مجتبی حقدوست)، میلاد زکی‌پور، فرشید باقری(۲۶ – جابر انصاری)، مجید حسینی، هرایر مگویان، خسرو حیدری، علی قربانی(۳۸ – محسن کریمی) و کاوه رضایی.

نیمه اول

دقیقه ۸: شوت از راه دور عمر عبدالرحمن را مهدی رحمتی در آغوش گرفت.

دقیقه ۱۳: پاس کایو لوکاس به صورت زمینی به ناصر الشمرانی رسید که ضربه این بازیکن را مهدی رحمتی در شرایطی که داور آفساید اعلام کرد، به بیرون فرستاد.

دقیقه ۱۶: ضربه عبدالرحمن، خطرناک به سمت دروازه کمانه شد که رحمتی آن را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۱۹: یک – دوی کایو و عمر عبدالرحمن با شوت کایو همراه شد و ضربه او با خو‌ش‌شانسی مهدی رحمتی به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۲۱: استقلال که در لاک دفاعی فرو رفته بود، این اجازه را به بازیکنان العین می‌داد که به محوطه جریمه نزدیک شوند، اما شوت‌های نه چندان دقیق بازیکنان العین، راهی به سوی دروازه نداشت.

دقیقه ۲۶: فرشید باقری دچار مصدومیت شد و جابر انصاری جای این بازیکن را گرفت.

دقیقه ۲۷: حملات پر تعداد العینی‌ها جواب داد و پاس لی میونگ به لوکاس رسید و این بازیکن به ضربه سرکش دروازه رحمتی را باز کرد.

دقیقه ۳۳: پاس خوب بازیکن العین با دفع ناقص وریا غفوری به کایو لوکاس رسید تا این بازیکن پس از عبور از رحمتی به راحتی برای دومین بار دروازه استقلال را باز کند.

دقیقه ۳۴: عبدالرحمن از جناح راست نفوذ کرد اما پاس او را رحمتی دفع کرد.

دقیقه ۳۷: شوت از راه دور ناصر الشمرانی را باز هم رحمتی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۳۸: علیرضا منصوریان دومین تعویض خود را در نیمه اول انجام داد و محسن کریمی را به جای علی قربانی به زمین فرستاد.

نیمه دوم

دقیقه ۴۶: استقلال بازی را تهاجمی آغاز کرد، اما مدافعان العین مانع نفوذ وریا غفوری شدند و توپ او را به کرنر فرستادند. ضربه کرنر با ضربه سر سیدمجید حسینی همراه شد که توپ او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۴۷: لی میونگ در ضد حمله می‌رفت تا سومین بار دروازه استقلال را باز کند، اما رحمتی اجازه باز شدن دروازه تیمش را نداد.

دقیقه ۴۸: لوکاس زننده دو گل العین به داخل محوطه جریمه استقلال نفوذ کرد که مدافعان استقلال اجازه پاس دادن به او ندادند.

دقیقه ۴۹: حملات یک جانبه العینی‌ها جواب داد و ارسال به محوطه جریمه استقلال و دفع ناقص پادوانی و مهدی رحمتی باعث شد توپ به عمر عبدالرحمن برسد و این بازیکن به زیبایی دروازه استقلال را باز کند.

دقیقه ۵۴: مجتبی حقدوست به جای وریا غفوری وارد زمین شد.

دقیقه ۵۶: لی میونگ با پاس خوب ناصر الشمرانی با یک شوت سرکش دروازه رحمتی را باز کرد.

دقیقه ۶۰: باز هم پاسکاری خوب العینی‌ها و توپی که به عمر عبدالرحمن رسید تا این بازیکن هم با شوت از راه دور دروازه استقلال باز کند.

دقیقه ۶۹: نفوذ لوکاس و ضربه این بازیکن که به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۷۵: بازی بهم‌ریخته بازیکنان استقلال، این اجازه را به العینی‌ها می‌داد که هر کاری دل‌شان خواست بکنند. پاس خوب عبدالرحمان به ناصر الشمرانی رسید و این بازیکن به راحتی گل ششم تیمش را به ثمر رساند.

دقیقه ۷۶: دیاکه به جای الشمرانی وارد زمین شد.

دقیقه ۸۳: کاوه رضایی روی ضربه ایستگاهی یکی از گل‌ها را جواب داد.

دقییقه ۸۴: دومین تعویض العین حضور راشد به جای احمد اسماعیل بود.

دقیقه ۸۵: ضربه دیاکه را رحمتی دفع کرد.

دقیقه ۸۸: لی مینگ جای خود را به محمد خلفان داد.

در نهایت استقلال با شکست ۶ بر یک به صورت تحقیرآمیزی از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد.

منصوریان: از هواداران عذرخواهی می‌کنم؛ بدترین بازی فصل‌مان بود/ امیدوارم دیگر چنین روزی را نبینم

علیرضا منصوریان بعد از شکست استقلال برابر العین به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی درباره این دیدار گفت: متاسفانه شکست تلخی بود. دو سه مصدوم در این بازی داشتیم و یکی دو بازیکن هم در اواسط بازی مصدوم شدند. مجبور شدیم امروز سیستم تیم را تغییر دهیم. در مجموع از عملکرد بازیکنان و خودمان راضی نیستیم. در جریان بازی هرچه تلاش کردیم به بازی برگردیم، شرایط سخت تر می شد. العین تمام نیروهایش را داشت و ما می دانستیم بازی سختی داریم. از هواداران عذرخواهی می‌کنیم و سعی می‌کنیم برای فصل بعد با آوردن چند بازیکن تراز بین المللی، این تیم را به نقطه بالاتر برسانیم. ما باید توکلمان به خدا باشد و بیشتر تلاش کنیم. العین خیلی خوب بازی کرد و به آنها هم تبریک می‌گویم.

منصوریان درباره عملکرد داور بازی اظهار داشت: داور بازی خوب بود و خوب قضاوت کرد. در بعضی نقاط عملکرد ما ضعیف بود که به این نتیجه بد دست پیدا کردیم. امروز بهتر از داور تیم العین بود که خوب عمل کرد.

منصوریان در پاسخ به این سوال که آشفتگی در میانه زمین این تیم مشهود بود، گفت:ما در ۱۵ دقیقه اول شرایط خوبی داشتیم ولی بعد از مصدومیت باقری، تیم خط دفاعی من بیرون بود و چهار بازیکن من در بازی نبودند. بعد از آسیب دیدگی باقری، تنها چاره ما جلو بردن تیم بود. ابراهیمی امروز بیرون بود و یکی از جوانان ما هم یعنی نورافکن دیشب به جمع ما اضافه شد و به خاطر سلامتیش مجبور شدیم او را بیرون بگذاریم. ما سه هافبکمان را نداشتیم و باقری هم آسیب خورد و جریان بازی ما تغییر کرد. خیلی سخت بود در شرایط خوبمان باقی بمانیم. به همه چیز فکر می‌کردم جز اینکه باقری در ۲۰ دقیقه اول مصدوم شود و مجبور شویم که تعویضی انجام دهیم.

سرمربی استقلال ادامه داد: تیم ما بسیار جوان است. اکثر بازیکنان ما سن پایینی دارند. ما سه بازیکن بالای ۳۰ سال امروز در زمین داشتیم و خیلی از بازیکنان ما زیر ۲۴ سال بودند. کار کردن با تیم جوان می‌تواند تبعات داشته باشد. متاسفانه یکی دو بازیکن با تجربه مان را امروز نداشتیم. سخت بود بعد از گل دوم تیم را جمع کردن. وقتی تیم جوانی را هدایت می‌کنید، امکان دارد که اتفاقات عجیب و غریب هم رخ دهد. امروز یکی از بدترین روزهای ما در سال گذشته بود.

وی درباره عملکرد عمر عبدالرحمان در این دیدار گفت: عبدالرحمان برای العین یک نعمت است. او خیلی تفاوت سطح با سایر تیمش دارد. او یک طرف است و العین یک طرف است. خیلی سخت است که از او مراقبت کنید. ما باید این کار را انجام می‌دادیم همانطور که در تهران این کار را کردیم. ما دوست نداشتیم به او آسیب فیزیکی برسانیم. سخت است از بازیکنی که با فوتبال امارات تفاوت دارد، مراقبت کرد. ما در بدترین شرایطمان به شرایط ایده آل عبدالرحمان خوردیم. به هرحال عبدالرحمان استانداردهای فوق العاده بالایی دارد.

منصوریان خاطرنشان کرد: امیدوارم هرگز در دوران فوتبالم دیگر چنین روزهایی را نبینم. روزهای سخت، هواداران پشت سر من بودند و از تیم جوانم حمایت کردند. دست تک تکشان را می‌بوسم و امیدوارم این روز بد را به ما ببخشند. بازهم از همه آنها تشکر می‌کنم.

عمر عبدالرحمان بهترین بازیکن میدان شد

بعد از پایان دیدار تیم‌های العین و استقلال عمر عبدالرحمان هافبک تیم العین به عنوان بهترین بازیکن این مسابقه انتخاب شد.

عبدالرحمان موفق شد در این بازی دو بار دروازه استقلال را باز کند.

مامیچ: بهترین بازی فصل را مقابل استقلال انجام دادیم/ اصلا انتظار ۶ گل را نداشتیم

تیم فوتبال استقلال تهران در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته مقابل العین امارات قرار گرفت و با نتیجه سنگین ۶ بر یک شکست خورد تا از این رقابت‌ها حذف شود.

به نقل از روزنامه الاتحاد امارات، زوران مامیچ، سرمربی کروات العین پس از این برد تاریخی گفت: بازیکنان ما در بازی مقابل استقلال بهترین بازی فصل خود را انجام دادند. اگر بازیکنان العین همین عملکرد را ادامه دهند ماموریت رقبا خیلی سخت خواهد شد.

وی افزود: مطمئن بودم که العین عملکرد خوبی در این بازی خواهد داشت و دروازه استقلال را باز خواهد کرد اما اصلا انتظار ۶ گل را نداشتیم. لی میونگ یکی از بازیکنان با مهارت بالا است و از بهترین بازیکنان العین است. رفتن او از این تیم خسارت بزرگی برای ما است ولی باید به قوانین فوتبال احترام بگذاریم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين