امروز : یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۱۱ - ۱۰:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران:

۱۰۰۰ ناجی غریق در سواحل مازندران استقرار یافتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از استقرار بیش از یک هزار نجاتگر و ناجی غریق در 365نقطه پرخطر ساحل استان خبرداد.

به گزارش بابل نوین، مجتبی اکبری در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر مازندران افزود: یکی از بزرگترین و گسترده ترین عملیات امداد و نجات در کشور، اجرای طرح امدادونجات ساحلی در ایام تابستان است که با مدیریت جمعیت هلال احمر استان در قالب کمیته کاهش غریق و تلفات انسانی در ۴۰۰ کیلومتر نوار ساحلی مازندران اجرا می شود.

وی افزود: جمعیت هلال احمر استان امسال نیز همانند سال گذشته با تمام توان عملیاتی و امدادی در اجرای این طرح حضوری فعال و محوری دارد.

وی با تاکید بر پایش روزانه فرآیند اجرایی این طرح، کاهش حداکثری خسارات و تلفات ناشی از غرق شدن هموطنان در دریا را هدف نهایی طرح مزبور دانست و تصریح کرد: آرزوی قلبی ما به صفر رساندن شمار غریق در ساحل مازندران است.

اکبری با تاکید بر ضرورت مدیریت موثر در ایام پیک مسافر و گردشگر در مناطق ساحلی گفت: جمعیت هلال احمر هیچ مسئولیتی در نقاط اجرای طرح های سالم سازی ندارد زیرا این طرح ها به بخش خصوصی واگذار شده و مجریان اینگونه طرح ها ملزم به ارائه خدمات مختلف و موردنیاز به مسافرین هستند که خدمات امدادونجات نیز باید در قالب همین خدمات مورد نیاز و با احتساب هزینه آن لحاظ شود.

وی در ادامه دستاوردهای اجرای طرح امدادونجات ساحلی در تابستان سال گذشته را مطلوب توصیف کرد و بر هماهنگی بیشتر دستگاه های اجرایی حاضر در کمیته کاهش غریق و تلفات انسانی تاکید کرد./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين