امروز : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/01 - 10:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

کسب رتبه برتر آموزش و پرورش مازندران در اجرای برنامه های سلامت

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از کسب رتبه برتر آموزش و پرورش مازندران در اجرای برنامه سفیران سلامت، پیشگیری از معلولیت ها و غربالگری اختلالات ژنتیک خبر داد.

به گزارش بابل نوین، سید علی قاسمی افزود: بر اساس ارزیابی به عمل آمده توسط دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش مازندران حائز رتبه برتر کشوری در اجرای ۵ طرح و برنامه بهداشتی شد.

وی با اشاره به فعالیت های اداره سلامت آموزش و پرورش مازندران در دستیابی به این رتبه کشوری، افزود: بازدیدهای متعددی جهت کنترل وضعیت بهداشتی مدارس در قالب تیم های مشترک کارشناسان ادارات آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی صورت پذیرفت و همچنین دوره های آموزشی کوتاه مدت با هدف آگاهی بخشی و توانمندسازی برای ۲۵۰۰ نفر از فرهنگیان برگزار شد.

قاسمی با اشاره به اجرای برنامه غربالگری اختلالات ژنتیک، بیان کرد: طرح اختلالات ژنتیک در سطح ۱۱ شهرستان و منطقه استان با همکاری پرسشگران سازمان بهزیستی اجرا شد که در این طرح بیش از ۲۴۰۰ نفر از دانش آموزان پایه دهم تحت آموزش غربالگری قرار گرفتند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه برنامه سفیران سلامت طرحی منسجم به منظور ایجاد شبکه همسالان برای تشویق دانش آموزان در جهت ارتقا سلامت آنها است، گفت: در این راستا برنامه های مختلفی برگزار شد که از آن جمله می توان به برگزاری جشنواره سلامت دانش آموزی و ارسال آثار برتر به مرحله کشوری اشاره کرد.

وی افزود: همایش استانی کارشناسان سلامت ادارات آموزش و پرورش مازندران و مراقبین سلامت مدارس استان با حضور ۵۰۰ شرکت کننده برگزار شد که در این همایش ۱۰۰ نفر مورد تجلیل قرار گرفتند./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين