امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/01 - 16:18 ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهادت ۳۰۰۰ کودک فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی از انتفاضه الاقصی تاکنون

وزارت اطلاع رسانی فلسطین در گزارشی تاکید کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی از انتفاضه الاقصی تا اواخر ماه آوریل سال جاری بیش از ۳۰۰۰ کودک فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند.
کودک فلسطینی

به گزارش بابل نوین، وزارت اطلاع رسانی فلسطین در کرانه باختری طی گزارشی تاکید کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی از ۲۸ سپتامبر ۲۰۰۰ ( انتفاضه الاقصی) تا اواخر ماه آوریل سال جاری بیش از ۳۰۰۰ کودک فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این وزارتخانه در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی کودک تصریح کرد که در این مدت بیش از ۱۳ هزار کودک دیگر به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی زخمی شده و بیش از ۱۲ هزار کودک هم اسیر شده اند که تا این لحظه نیز ۳۰۰ نفر از آن ها همچنان در بند اسارت هستند.

در این گزارش آمده است که ۹۵ درصد از کودکان اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفته اند.

وزارت اطلاع رسانی فلسطین افزود که رژیم صهیونیستی سالانه حدود ۷۰۰ کودک فلسطینی را در اراضی اشغالی به اسارت می گیرد اما از ابتدای ماه اکتبر ۲۰۱۵ که انتفاضه قدس آغاز شد، میانگین بازداشت کودکان فلسطینی افزایش یافته و تا اوایل دسامبر  ۲۰۱۶ حدود ۲۰۰۰ کودک به اسارت نظامیان اسرائیلی درآمده اند.

این وزارتخانه تصریح کرد که حتی دانش آموزان فلسطینی هم در ایست بازرسی های نظامی رژیم صهیونیستی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

مرکز آمار فلسطین نیز در گزارشی اعلام کرد که ۴٫۱ درصد از کودکان ۱۰ تا ۱۷ ساله به خاطر شرایط بد اقتصادی خانواده هایشان به ناچار وارد  بازار کار شده اند.

علاوه بر این هم اکنون ۱۰۲ هزار کودک فلسطینی کمتر از ۱۸ سال در بازار کار مشغول به فعالیت هستند و این تعداد در سال ۲۰۱۱ حدود ۶۵ هزار نفر بوده است.

همچنین ۸۵ درصد از کودکان ساکن قدس زیر خطر فقر زندگی می کنند.

کودکان فلسطینی به سبب سیاست های نژاد پرستانه و تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی از نظر آموزشی نیز با مشکلات و کمبودهای زیادی رو به رو هستند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين