امروز : پنج شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/01 - 17:15 ذخیره فایل ارسال به دوستان
تویسرکانی:

ممنوع‌الخروجی ۱۶ هزار بدهکار در سال ۹۵

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از افزایش ۱۷ درصدی وصول معوقات بانک‌ها و ممنوع‌الخروجی ۱۶ هزار بدهکار در سال ۹۵ خبر داد.

ممنوع الخروجی

به گزارش بابل نوین، احمد تویسرکانی با بیان اینکه ۴۸ هزار و ۴۶۷ میلیارد ریال از مطالبات معوق بانک ها در سال ۹۵ وصول شد، گفت: با توجه به وصول ۴۱ هزار میلیارد ریالی در سال ۹۴،  ۱۷ درصد در وصول مطالبات معوقات بانک ها رشد داشته ایم.

وی با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درخصوص معوقاتی می تواند اقدام کند که تضمین ها و وثایق لازم اخذ شده باشد، اظهار داشت : این سازمان درخصوص بحث معوقات با شناسایی اموال بدهکاران و به مزایده گذاشتن این اموال، معوقات را وصول می کند.

به گزارش صدا و سیما، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: اگر افراد، اموالی داشته باشند که قابل شناسایی باشد بطور طبیعی این سازمان با جدیت، موضوع را پیگیری می کند و اموال را بازمی گرداند.

تویسرکانی با بیان اینکه سازمان ثبت به مواردی که بانک ها اعم از ممنوع المعامله شدن ، ممنوع الخروج شدن و شناسایی اموال این بدهکاران و بدنبال آن توقیف اموال را اعلام کنند، اجرا می کند، گفت: ۱۶ هزار و ۴۸۲ نفر از بدهکاران پارسال ممنوع الخروج شدند که این موضوع موجب تسریع در وصول بدهکار طلبکاران و بدهکاری ۸ هزار و ۴۹۲ نفر وصول شد.

به گفته وی، این افراد بعد از پرداخت بدهکاری در همان سال گذشته از ممنوع الخروجی در آمده اند.

تویسرکانی همچنین درباره طرح انتزاع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از قوه قضاییه و الحاق آن به وزارت کشور که با امضای ۸۴ نماینده مجلس درحال پیگیری است گفت: ‌در کمیسیون ویژه مجلس است که رییس سازمان ثبت اسناد، با اعلام مخالفت خود، معتقد است که این طرح فقط سبب اتلاف انرژی در مجلس است و شبه قضایی بودن وظایف ثبتی انتزاع سازمان ثبت از قوه قضاییه را غیرممکن می‌کند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين