امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/01 - 17:41 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ترامپ قانون انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی را وتو می‌کند

منابعی در کاخ سفید اعلام کردند، رئیس‌جمهوری آمریکا در نظر دارد قانون انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس اشغالی را به مدت ۶ ماه به حال تعلیق درآورد.

ترامپ

به گزارش بابل نوین، منابعی در کاخ سفید اعلام کردند که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد انتقال سفارت آمریکا از تل‎آویو به بیت‌المقدس را به مدت ۶ ماه به حال تعلیق درآورد.

طبق گفته این منابع، رئیس کاخ سفید درصدد است از اختیارات خود یعنی نقض وتو استفاده کند تا بدین ترتیب نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در تل‌آویو باقی بماند.

کنگره آمریکا در سال ۱۹۹۵ قانون انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس اشغالی را تصوب کرد. «بیل کلینتون» و «جورج دبلیو بوش» رؤسای‌جمهوری اسبق آمریکا، نیز در خلال فعالیت‌های انتخاباتی‌شان به ‌منظور جلب آراء طرفداران رژیم صهیونیستی، وعده مشابهی مطرح کرده بودند اما پس از به قدرت رسیدن، نظر خود را تغییر دادند و به منظور جلوگیری از «تشدید تنش در اوضاع خاورمیانه»، روند انتقال سفارت را به حال تعلیق درآوردند.

آخرین باری که انتقال سفارت آمریکا به مدت ۶ ماه به حال تعلیق درآمد، در اواخر دوره ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» در سال ۲۰۱۶ بود.

طبق این گزارش، دونالد ترامپ تاکنون تصمیم نهایی خود را درخصوص این مسئله نگرفته است.

از دید جامعه بین‌المللی بیت‌المقدس بخشی از سرزمین‌های اشغالی فلسطینیان به شمار می‌آید و بسیاری از کشورها این شهر را به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت نمی‌شناسند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين