امروز : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/01 - 18:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان
عاقبت دولتی که به جای داس با کلید آمده بود

در حالی که دولت یازدهم در آغاز کار مدعی بود با تغییرات اتوبوسی مخالف است، اما حالا در روزهای پایانی وزیر نفت این دولت می‌گوید مدیران مخالف دولت باید خودشان بروند.

وزیر نفت: مدیرانی که دولت را قبول ندارند باید بروند!

به گزارش بابل نوین، بیژن زنگنه روز گذشته در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره برخی خبرها مبنی بر تغییرات گسترده مدیران وزارت نفت به دلیل رویکرد سیاسی‌شان، گفت: مدیران به صورت طبیعی تغییرات دارند، حدود سه سال پیش فشار بسیار زیادی آوردند و گفتند که مدیران ارزشی کنار گذاشته شدند که آن حرف هم دروغ بود چرا که برخی از مدیران بازنشسته شده بودند و یکسری هم کنار گذاشتیم و تعدادی از مدیرانی که برای دوره آقای احمدی‌نژاد بودند ماندند و تاکنون هم برخی از آنان هستند چون این افراد مدیران شایسته‌ای بودند اما اکنون می گویند که دارند مدیران مخالف دولت را برمی‌دارند. بنابراین آن حرفی که اول زدند دروغ بوده و با توجه به اینکه الان می‌گویند مدیران مخالف دولت را دارند برمی‌دارند پس اینها حضور داشتند.
وزیر نفت تأکید کرد: بنده این سؤال را دارم مگر می‌شود مدیر مخالف دولت را بر مسند قرار داد، مردم برای چه رأی داده‌‌اند آیا رأی داده‌اند که مخالف دولت بر سر کار بماند آنها به یک سیاست،  گفتمان و یک فکر رأی داده‌اند بنابراین اکنون تعدادی از مدیران ارشدی که مخالف دولت هستند و علیه دولت کار کرده‌اند و سیاست‌های دولت را قبول ندارند برای چه می‌مانند اینها باید خودشان کنار بروند. این افراد مدیران دولت دیگری بودند و اگر هم در دستگاه دولتی از جمله نفت حضور دارند برای چه می‌مانند.
وی اضافه کرد: وقتی یک مدیری سیاستی را قبول ندارد برای چه می‌ماند، آیا می‌خواهد آن سیاست را اجرا کند؟ بنابراین اگر آن سیاست را قبول ندارد برای چه اجرا می‌کند. اگر نه می‌گویند که در حالی این سیاست را قبول نداریم اجرا می‌کنیم او چه آدم فعال سیاسی و باورها و اعتقادات‌شان چه ارزشی دارد که حاضرند برای اینکه در آن  مسند بمانند همه باورها و اعتقاداتشان را زیر پا بگذارند به نظر من انسان هویت و مدیریتش این است که باورها و اعتقاداتش را پیاده و اجرا کند. بنابراین اگر مدیری مخالف یکسری سیاست‌ها است نمی‌تواند آن را اجرا کند و مدیرانی باید این سیاست را اجرا کنند که به این سیاست‌ها اعتقاد و باور داشته باشند.
گفتنی است با روی کار آمدن دولت یازدهم ادعا می‌شد که تغییرات مدیران در دولت قبل گسترده و به اصطلاح اتوبوسی بوده است و اینطور تصور می‌شد که در این دولت مدیران شایسته در جایگاه خود حفظ خواهند شد. اما تنها چند ماه بعد از آغاز به کار دولت، فارس گزارش داد که بیش از ۶۰۰ نفر در دولت تغییر کرده‌اند تا جایی که این اقدامات واکنش بزرگانی همچون آیت‌الله مهدوی کنی را هم برانگیخت. قطعا پیشرفت کشور در گرو استفاده از همه نیروهای توانمند در حوزه‌های مختلف است و برخورد با منتقدان دولت و قرار دادن کارهای تخصصی در دست افراد غیرمتخصص تنها به دلیل سلایق سیاسی به صلاح کشور نیست.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين