امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/01 - 18:42 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مذاکره برای آزادی ۴ هزار اسیر از چنگال جیش‌الاسلام/هلاکت ده‌ها داعشی در دیرالزور

منابع سوری از مذاکرات برای آزادی چهار هزار اسیر از زندان‌های باند تروریستی جیش الاسلام و هلاکت ده‌ها داعشی در دیرالزور خبر دادند.
داعش تلفات دیرالزور

به گزارش بابل نوین، چهار نفر از شهروندان سوری که وضعیت جسمانی وخیمی داشتند به همراه ۱۲ نفر دیگر از خانواده‌هایشان شهرک‌های فوعه و کفریا را به سمت حماه ترک کردند، در مقابل همین تعداد از اردوگاه الیرموک درحومه جنوبی  دمشق خارج شدند.

از سوی دیگر منابع سوری در گفت‌وگو با  تسنیم از توافقی با گروه تروریستی جیش الفتح خبر دادند که بر اساس آن حدود ۵۳ فرد ربوده شده از مفقودان انفجار تروریستی اخیر در منطقه الراشدین که شهروندان بیگناه کفریا و فوعه را هدف قرار داده بود،‌و این  افراد در بیمارستان‌های ترکیه به سر می‌برند، در حلب تحویل داده شوند، غیر از این تعداد‌،حدود ۹۷ غیرنظامی دیگر همچنان  در  اسارت تروریست‌ها هستند که مذاکرات برای آزادی آنها ادامه دارد.

این در حالی است که انتظار می‌رود شهرک‌های فوعه و کفریا طی ماه ژوئن در مقابل اخراج همه تروریست‌ها از اردوگاه الیرموک و منطقه الحجرالاسود در جنوب دمشق، در چارچوب توافق پنج شهرک که از دو ماه اجرای آن آغاز شد، تخلیه شود، در مرحله نخست این توافق در مقابل خروج هشت هزار نفر از ساکنان کفریا و فوعه، افراد مسلح از مضایا، الزبدانی و بقین اخراج شدند.

در زمینه میدانی هم جنگنده‌های سوری و روسی مواضع و تجمعات تروریست‌های داعشی را در شهرک‌های «سوحا والبرغوثیه و ابو حنایا و أبو حبیلات و حماده عمر» در شرق شهر السلمیه در حومه حماه بمباران کردند.

از دیرالزور و حومه آن در شرق سوریه هم خبر می‌رسد که ارتش سوریه بیش از ۵۰ تروریست داعشی را از طریق هدف قرار  دادن مقرها و تحرکات آنها و منهدم کردن یک قایق حامل آنها به هلاکت رساند.

خبر دیگر اینکه منابع میدانی از مذاکراتی خبر دادند که میان کمیته ‌آشتی و باند تروریستی جیش الاسلام در شهر دوما انجام می‌شود تا چهار هزار  اسیر از زندان‌های این باند آزاد شده و در مقابل همین تعداد از بازداشت‌شدگان در زندان‌های سوریه آزاد شوند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين