امروز : دوشنبه, ۲۷ آبان , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برنامه‌های تلویزیون در نیمه خرداد

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «صنوبر»، «حامی گرگ»، «ترم زمستانی»، «ماه و خورشید»، «جزر و مد ۱و ۲»، «ستاره باران»، «گوی بخار۲»، «چراغ‌های رابطه»، «دره شیرهای سنگی»، «دلشوره»، «بالابان»، «یک خواب کوچولو»، «کیلومتر ۱۴»، «ستاره شرق»، «بخشایش» و «آتشفشان»، «امروز»، «دور افتاده» و «سیارک تاریک» یکشنبه و دوشنبه (۱۴ و ۱۵ خرداد ماه) مصادف با رحلت بینانگذار انقلاب اسلامی و قیام تاریخی ۱۵خرداد از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

به گزارش بابل نوین، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «صنوبر»، «حامی گرگ»، «ترم زمستانی»، «ماه و خورشید»، «جزر و مد ۱و ۲»، «ستاره باران»، «گوی بخار۲»، «چراغ‌های رابطه»، «دره شیرهای سنگی»، «دلشوره»، «بالابان»، «یک خواب کوچولو»، «کیلومتر ۱۴»، «ستاره شرق»، «بخشایش» و «آتشفشان»، «امروز»، «دور افتاده» و «سیارک تاریک» یکشنبه و دوشنبه (۱۴ و ۱۵ خرداد ماه) مصادف با رحلت بینانگذار انقلاب اسلامی و قیام تاریخی ۱۵خرداد از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

شبکه یک سیما

به نقل از روابط عمومی سیما، فیلم تلویزیونی «صنوبر» به کارگردانی «مجتبی راعی»، یکشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم درباره دوران نوجوانی و حدود ۱۳ سالگی حضرت امام (ره) است. در آن سال ها که  به زمان بعد از انقلاب مشروطیت و قبل از کودتای رضاخان برمی‌گردد، شرایط سختی بر زندگی مردم حاکی می‌شود و ناامنی کشور را فرا می‌گیرد. از طرف دیگر، هجوم روس‌ها از شمال و انگلیس‌ها از جنوب شرایط ویژه‌ای را در کشور حاکم می‌کند که فیلم مجموعه وقایع این دوران را به تصویر کشیده است.

حسین محجوب، پریوش نظریه، محمود پاک نیت، زهرا سعیدی و امیر قهرمان‌زاده بازیگران این فیلم هستند.

*************************************

فیلم سینمایی «حامی گرگ» به کارگردانی «ژان ژاک آنو»، دوشنبه  ۱۵ خردادماه ساعت ۹ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی شانگ شائوفنگ و َان دوئو آمده است: در اواخر دهه‌ی ۱۹۶۰، مرد جوانی به‌نام چِن ژِن به‌مدت ۲ سال از چین به مغولستان می‌آید تا بتواند در ازای آموزش کودکان منطقه از آنها کشاورزی و دامداری را بیاموزد. چن از بزرگ مغول‌ها نکات زیادی در مورد چرخه حیات در طبیعت یاد می‌گیرد. یک روز او به‌همراه بزرگ مغول‌ها به دیدن غزال‌ها می‌رود و نحوه حمله گرگ‌ها را با آنها می‌بیند. چن فردای آن روز به محلی در برف‌ها می‌رسد که غزال‌های شکار شده در آنجا انبار شده‌اند. او متوجه می‌شود که گرگ‌ها غزال‌ها را در این مکان جمع کرده و تا فصل بهار از آنها