امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/02 - 14:27 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

پس از انتخابات جریان‌های منتسب به دولت در حال برکناری افراد متدین و دلسوز هستند

امام جمعه بابل گفت: برخلاف دیدگاه ارزشی مردم، جریان‌های منتسب به دولت افراد متدین و دلسوز را برکنار می‌کنند اما باید بدانند انتخابات و رقابت‌های سیاسی به پایان رسید و امروز همه باید دست در دست هم برای حل مشکلات کشور اقدام کنند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نمازجمعه بابل با مرور اعمال ماه مبارک رمضان اظهار کرد: صله رحم از جمله اموری است که در اسلام برای ایام ماه مبارک رمضان سفارش شده است.
وی افزود: به حوائج مومنان و افراد نیازمند در ماه مبارک رمضان توجه کنید و در صدد گره‌گشایی مشکلات مردم باشید.
امام جمعه بابل ادامه داد: لیالی قدر را قدر بدانید و از روزهای ابتدایی ماه رمضان زمینه‌های توجه به بهره‌وری از این شب‌های بزرگ و با فضیلت را در خود مهیا سازید.
این مقام مسئول با اشاره به منزلت نماز عبادی سیاسی جمعه تصریح کرد: قدردان نمازجمعه در ماه مبارک رمضان باشید زیرا بر اساس روایات از اهل‌بیت فضیلت نمازجمعه در این ماه قابل قیاس با دیگر نمازهای جمعه نیست.
حجت‌الاسلام روحانی در مورد مناسبت‌های هفته پیش‌رو گفت: در این هفته سالروز رحلت بانوی بزرگ اسلام خدیجه کبری است، نخستین بانویی که به پیامبر ایمان آورد و فرزندان متعددی به پیامبر عنایت کرد.

وی افزود: حضرت خدیجه بهترین نقش همسری را برای پیامبر(ص) انجام داد و این بانو به لحاظ تلاش‌ها و زحمات برای اسلام در تمام برکات اسلام شریک است.
خطیب جمعه بابل با تسلیت سالروز رحلت امام راحل، اظهار کرد: امام راحل علاوه بر نقش امامت و مرجعیت به عنوان سرمنشا یک مکتب بزرگ در میان مردم بود و هر چه زمان می‌گذرد یاد و نام امام در میان مردم بیشتر و زنده‌تر می‌شود.
وی ادامه داد: معجزه امام راحل مکتبی بود که ایشان بنیانگذاری کرد که مهمترین آن سیاست با دیانت و معنویت بود و ایشان اعتقاد عجیبی به نقش مردم داشت که مردم را باطل‌السحر فتنه‌گران داخلی و توطئه‌های خارجی می‌دانست.
روحانی تصریح کرد: امام راحل در حقیقت بنیانگذار و ظاهر کننده ولایت فقیه بود و ما در طول انقلاب برکات زیادی از نعمت بزرگ ولایت فقیه برخوردار هستیم، مکتب امام به دنبال عدالت اجتماعی است زیرا متن اسلام با عدالت اجتماعی عجین شده است و به عنوان یکی از ارزش‌های بزرگ اسلامی تحقق پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به سالروز قیام ۱۵ خرداد تاکید کرد: شهدای ۱۵ خرداد با لبیک به امام راحل در این قیام در سال ۴۲ زمینه‌ساز بیداری و ایجاد انقلاب بودند.
امام جمعه بابل گفت: بعد از امام راحل رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای توانست جای خالی امام راحل را برای امت ما پر کند و دشمنان اسلام را مایوس و ناامید سازد.
وی با اشاره به برخی بداخلاقی‌های انتخاباتی پس از انتخابات اظهار کرد: متاسفانه انتخابات را برخی‌ها بعد از برگزاری آن برای خود بد معنا کردند اما این را بدانند پیروز این انتخابات مردم هستند، عده‌ای در کشور متاسفانه بر رفتارهای وقیحانه، بی‌حجابی و لباس‌های آنچنانی افزودند.
خطیب جمعه بابل ادامه داد: بعضی از شعارهای انتخاباتی زمینه این برداشت غلط را فراهم کرد و بی‌بند و باری به حدی رسید که برخی‌ها امروز این وقاحت را به شکل‌های مختلف مطالبه می‌کنند و رییس جمهور و اطرافیان ایشان که این شعارهای انتخاباتی را دادند باید بر مساله عفاف و حجاب تاکید کنند تا افراد از برداشت‌های غلط خود بیرون بیایند، امروز آثار مخرب بی‌حجابی را در جامعه مشاهده می‌کنیم.
وی با اشاره به برخی عزل و نصب‌های سیاسی بعد از انتخابات تاکید کرد: در استان عزل و نصب‌هایی پس از انتخابات آغاز شده است و برخی از افراد نیروهای خدمتگذار را در حال برکناری هستند، هنوز رطوبت امضای انتخابات خشک نشده است که برخی‌ها به عزل و نصب‌ها را اقدام کردند و حضور گسترده مردم در انتخابات نشان دهنده این است که مردم مدافع ارزش‌های نظام هستند.

حجت‌الاسلام روحانی در پایان گفت: برخلاف دیدگاه ارزشی مردم، جریان‌های منتسب به دولت افراد متدین و دلسوز را برکنار می‌کنند اما باید بدانند انتخابات و رقابت‌های سیاسی به پایان رسید و امروز همه باید دست در دست هم برای حل مشکلات کشور اقدام کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين