امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/02 - 16:14 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابلکنار:

تکلیف همه ما این است که نگذاریم گفتمان انقلاب اسلامی از بین برود

امام جمعه بابلکنار گفت: گفتمان غرب در حال جایگزینی گفتمان انقلاب اسلامی است و این خطر بسیار جدی باید تلقی شود، نگذاریم گفتمان انقلاب از بین برود و این تکلیف همه ما است، باید کار اجتماعی، فرهنگی و خدماتی انجام شود تا باور مردم تقویت شود.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های امروز بابلکنار با سفارش به تقوای الهی در ماه ضیافت خداوند اظهار کرد: ماه رمضان فرصتی است برای به خود اندیشیدن، تزکیه نفس، طلب مغفرت و توبه کردن از آلودگی‌های گذشته است.

وی افزود: باید از این لیالی شب‌های قدر در شب‌های ماه رمضان بریا بخشش گناهان، نزدیک‌تر شدن به خداوند و حل مشکلات امت اسلامی دعا کنیم.

امام جمعه بابلکنار با اشاره به سخنان رهبری در جمع قاریان و حافظان قران ادامه داد: شکوفایی و دغدغه‌های قرآنی در سراسر ایران به برکت انقلاب و نظام اسلامی موج می‌زند و کشور، کشور قرآنی و ارزشی است اما این کافی نیست و برای استمرار حرکت‌های ارزشی باید قرآن در جامعه و خانواده جاری باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: باید قرآن در تمام اعمال، رفتار و اخلاق مسئولان جامعه جاری گردد و اگر قرآن در سرلوحه زندگی مسئولان قرار بگیرد دیگر شاهد اشرافیگری، بی‌عدالتی و فراموشی مستمندان در جامعه نخواهیم بود.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: قرآن مانند اکسیژن برای مردم ما، جامعه ما و مسئولین ما ضروری است و اگر توجه واقعی به قرآن شود حکومت هیچ وقت مانند آل‌سعود نمی‌شود و نخواهد شد.

وی با اشاره به سالگرد رحلت امام خمینی(ره) افزود: امام همه چیز ما و رهبر بی‌بدیل نظام جمهوری اسلامی بود و همچون خورشید در این دنیا می‌درخشید اما اندیشه امام و افکار امام باید همچون چراغ نورانی در نظام اسلامی دنبال شود.

خطیب جمعه بخش بابلکنار تاکید کرد: تداوم عزت، اقتدار کشور و جامعه اسلامی بر روی سه اصل ایمان، اتحاد، بصیرت و پیروی از مکتب ولایت قرار دارد، روحانیون و مردم توجه کنند که گفتمان انقلاب اسلامی دارد تضعیف می‌شود.

وی افزود: گفتمان غرب در حال جایگزینی گفتمان انقلاب اسلامی است و این خطر بسیار جدی باید تلقی شود، نگذاریم گفتمان انقلاب از بین برود و این تکلیف همه ما است، باید کار اجتماعی، فرهنگی و خدماتی انجام شود تا باور مردم تقویت شود.

بابائیان نیاز امروز کشور را عدم وادادگی دانست و ادامه داد: ایستادگی در حضور، بصیرت عمیق سیاسی توسط مسئولان، مردم و جوانان عزیز و بهره‌گیری از اندیشه‌های سیاسی و الهی امام خمینی(ره) برطرف کننده نیازهای امروز جامعه است.

وی یادآور شد: بزرگترین هنر امام، ایجاد حلقه‌های اتصال میان مردم به عنوان نماد جمهوریت و رهبری به عنوان مظهر اسلامیت نظام بود و احیاء اسلام، اعاده روح عزت به مسلمین، ایجاد حکومتی بر مبنای اسلام، ایجاد نگرش در فقه شیعه، ایجاد نهضت‌های اسلامی در عالم، احیای غرور و خودباوری در ملت ایران از آثار و برکات نهضت امام خمینی(ره) بود.
امام جمعه بابلکنار گفت: تا زمانی پول و قدرت در حوزه سیاست، همچون نظام‌های مادی‌گرای غرب حاکم باشد، باید آن را پایانی بر شایسته‌سالاری و گزینش افراد دارای صلاحیت برای حضور در کرسی مجلس، شوراها و ریاست جمهوری دانست.
وی با انتقاد شدید از سند۲۰۳۰ اظهار کرد: چگونه است که دولت مجوز برخی مصوبه‌های مجلس برای اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر و برنامه ششم توسعه را صادر نمی‌کنند اما سند ننگین ۲۰۳۰ به طور مخفیانه دستورش را می‌دهند، فرهنگی را که اجانب و غربی‌ها تحویل جامعه و جوانان ما بدهند از اسلحه ابر قدرت‌ها هم بدتر است و فرهنگ استعماری، جوان استعماری تحویل کشور می‌دهد.
حجت‌الاسلام بابائیان ادامه داد: این که گفته شود چند طلبه ساده بلنگو بدست موضع گرفتند، نخیر بعضی از مراجع عظام تقلید و بعضی از علمای بزرگ در سراسر کشور هم با اجراء و تصویب سند ۲۰۳۰ مخالفت کردند، آیا اینها هم چند طلبه بلندگو به دست بودند؟
وی تصریح کرد: پذیرش نظام آموزشی و فرهنگی غرب، کنترل جمعیت و محیط زیست، بیگانه شدن جوانان با هویت ملی و مذهبی، تغییر سبک زندگی، تغییرات همه جانبه در تفکر اعتقادی، سیاسی، اخلاقی و حتی قوانین مدنی، پذیرش حضور جاسوسان و سلطه فرهنگی از تبعات و آسیب‌های اجرایی سند ۲۰۳۰ در کشور است.

خطیب جمعه بابلکنار افزود: انتظاری که از ریاست جمهوری محترم می‌رود تنظیم مواضع و رویکردهای برنامه‌ای و اجرایی دولت دوازدهم با رهنمودهای مقام معظم رهبری است که ترجمان سیره و منش امام راحل و اساس انسجام و وحدت ملی است.
وی در پایان با اشاره به رخدادهای عرصه بین‌المللی گفت: واشنگتن با پول اعراب منطقه، برایشان تروریست تربیت کرده و با همان تروریست‌ها کشورهای عربی را درگیر بحران‌های داخلی می‌کند تا به صورت کامل آنان را تحت کنترل در آورد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين