امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/02 - 17:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه لاله‌آباد:

روحیه محافظه‌کاری مسئولان باعث غرامت سنگین گاز به ترکیه شد

امام‌جمعه لاله‌آباد گفت: روحیه محافظه‌کاری مسئولان این روزها در کشور دیده می‌شود که به خاطر جریمه، 30 میلیون مترمکعب به مدت 14 ماه باید گاز مجانی به کشور ترکیه داده شود و کسی دم بر نیاورد، این روحیه امام انقلابی نبود.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی در خطبه‌های امروز نمازجمعه لاله‌آباد با تذکر فلسفه روزه‌داری در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: امیرالمومنین در مورد فلسفه روزه‌داری فرمودند” روزه موجب شکسته شدن دیوار همه خواسته‌ها، شهوت‌ها و امیال درونی است” و رسیدن به نقطه مطلوب همان راه تقواست و این مسئله روزه ما را روزه حقیقی و واقعی می‌کند.

وی با تذکر به خواندن نمازجمعه افزود: حتی امیرالمومنین در زمانی که امام جماعت عادل نبود و خود لایق این مسئله بودند برای ارج نهادن به جایگاه نمازجمعه در آن شرکت می کردند و در پایان نماز جمعه خود فرادا نماز می خواندد.

امام جمعه لاله‌آباد با اشاره به مناسبت‌های پیش‌رو در هفته آتی از جمله رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب و زعامت مقام معظم رهبری تصریح کرد: ارتحال امام‌خمینی(ره) را به آحاد مردم تسلیت و رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(دامت برکاته)را تبریک عرض می‌نمایم.

این مقام مسئول ادامه داد: یکی از ویژگی‌هایی امام فقیه و مرجع انقلابی بودن بود و برای آن ملاک‌ها ومعیارهایی بیان شده است از جمله پایبندی امام به مبانی، ارزش‌های دینی و انقلابی است مانند حفظ اصل دین.

حجت‌الاسلام شیخی‌ گفت: وقتی استعمار پیر انگلیس سلمان رشدی مرتد را مجبور می کند کتاب آیات شیطانی را در مقابل قرآن قرار دهد حکم ارتداد سلمان رشدی را صادر می‌کند و در جهت انقلابی بودن وقتی در صدا وسیما آن زن فاطمه زهرا(س) را زیرسوال می‌برد می‌گوید باید در صورت قصد و نیت با او برخورد شود.

وی افزود: امام بر پای مبانی دینی و ارزش‌های دینی ایستادگی می‌کرد و این یکی از معیارهای امام انقلابی بود و باید امام را در این جهت معیار قرار داد.

خطیب جمعه زرگرشهر یادآور شد: دیگر ویژگی امام راحل اعتقاد به اسلام ناب محمدی(ص) در مقابل اسلام آمریکایی بود که همان اسلام لیبرالی است که اسلام را فقط به عبادات و مناسک بی سر و صدا مثل حج و دوری از سیاست را ترویج می‌کند، دین را برای دین‌داران و سیاست را برای سیاسیون می‌خواهد و یا اسلام متحجرانه باشد.

وی سومین مقوله امام انقلابی را حمایت از مظلومان جهان دانست و تاکید کرد: ایشان قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شعار حمایت از مظلومان عالم از جمله فلسطین را بارها مطرح کردند و امام همه جا فریاد دفاع از مظلوم را سر می‌داد.

شیخی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر این فکر و مرام امام(ره) که دفاع از مظلوم بود شبهه برای برخی از بداندیشان واقع شده است که در راهپیمایی گذشته عده‌ای شعار دادند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران و این شعار به هیچ وجه با شخصیت امام سازگاری نداشت.

وی چهارمین شاخصه‌ای که امام‌خمینی(ره) را امام انقلابی معرفی می‌کرد محافظه کارنبودن عنوان کرد و گفت: امام مصلحت اسلام و انقلاب را بر هر چیز دیگری ترجیح داد حتی برنام شخص خود بود اسلام برایش مهم‌تر بود، نه افراد و اشخاص برایش مهم نبودند.

امام جمعه لاله‌آباد اظهار کرد: یکی از بزرگترین خطراتی که همه نهادها را تهدید می‌کند بحث محافظه کاری است و چرا مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته بحث خبرگان انقلابی، مجلس انقلابی و حوزه‌های انقلابی را مطرح می کنند و این گفتمان انقلابی نیاز به همایش ندارد باید عمل کرد.

وی ادامه داد: همین روحیه محافظه‌کاری مسئولان این روزها در کشور دیده می‌شود که به خاطر جریمه، ۳۰ میلیون مترمکعب به مدت ۱۴ ماه باید گاز مجانی به کشور ترکیه داده شود و کسی دم بر نیاورد، این روحیه امام انقلابی نبود.

این روحانی و کارشناس مذهبی تصریح کرد: اگر دستگاه قضایی ما و مجلس شورای اسلامی انقلابی بودند نظیر این مسایل اتفاق نمی‌افتاد و اینطور نبود که فرد به هر دلیلی می‌خواهد فقط در مسند قدرت باشد ولو در این دولت شعار داده شود در ۳۸ ساله انقلاب هیچ کاری جز اقدام به زندان صورت نگرفته است، این همان کاری بود که روحیه محافظه کاری داشتند به بار می‌آورد.

حجت‌الاسلام شیخی‌ آخرین موضوع در باب امام انقلابی را استقامت و نهراسیدن از دشمن نامید و افزود: امام مجاهد فی‌سبیل‌اللهی است که مثل کوه محکم ایستاده بود و از اهداف دشمن نسبت به خودش هراس و واهمه‌ای نداشت.

وی در پایان گفت: این تفکر امام انقلابی نبود که بگوید اگر می‌خواهیم آب خوردن حل شود باید در مقابل دشمن سر تعظیم فرود آوریم و امیدواریم جامعه‌ای که حرف و سخنش طبعیت از امام است در این راه بکوشد و گام بردارد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين