امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/03 - 19:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نجات جان ۷ صیاد گمشده در آب‌های دریای عمان

به گزارش بابل نوین، معاون دریایی و بندری اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: تیم عملیاتی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار در ۲۴ ساعت گذشته موفق به نجات جان ۷ نفر صیاد در آب‌های دریای عمان شدند.

، به‌نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، سیدحسن ابراهیمی اظهار داشت: تیم عملیاتی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار در ۲۴ ساعت گذشته موفق به نجات جان ۷ نفر صیاد در فاصله‌های ۳۰‌، ۲۰ و ۱۵ مایلی بندر چابهار در آب‌های دریای عمان شدند.

معاون دریایی و بندری اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: در حادثه اول که برای یک قایق صیادی با ۲ سرنشین در فاصله ۳۰ مایلی بندر چابهار اتفاق افتاد، شناور مذکور به دلیل اتمام سوخت به مدت ۲۴ ساعت در دریا سرگردان بودند، بلافاصله عملیات نجات توسط شناور ناجی ۵ و همیار ناجی آغاز و پس از ۱۰ ساعت عملیات جستجو و نجات دریایی، نجات داده شدند.

وی افزود: حادثه دوم در ۲۰ مایلی بندر چابهار اتفاق افتاد که یک فرد مضطر در کشتی درخواست کمک پزشکی داشت، بلافاصله تیم عملیاتی با شناور هادی اقدامات اولیه پزشکی توسط پزشکیار به فرد بیمار ارائه و جهت مداوا به مرکز درمانی انتقال داده شد.

ابراهیمی تصریح کرد: حادثه سوم مربوط به ۴ سرنشین قایق صیادی در ۱۵ مایلی بندر چابهار به علت مشکل موتوری در دریا سرگردان بودند که بلافاصله پس از دریافت خبر توسط ناجی ۵ به کمک حادثه دیدگان شتافتند.

معاون دریایی و بندری بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: خوشبختانه تمام سرنشینان در صحت کامل به سر می‌برند و وضعیت جسمانی آنها رضایت‌بخش است. به صیادان توصیه می‌کنم حتماً قبل از رفتن به دریا اطلاعات و اخطاریه‌های هواشناسی را جدی بگیرند و قبل از رفتن به دریا جهت اطلاع از وضعیت دریا با شماره تلفن ۳۵۳۲۱۴۱۵ ۰۵۴ تماس حاصل نمایند.

 

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين