امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/04 - 17:11 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

امام‌ خمینی(ره) اسلام را در ایران احیا کردند/ ملت ایران امنیت و اقتدار خود را مدیون وجود ولایت‌فقیه است

امام‌جمعه بابل گفت: امنیت و اقتداری که ایران دارد به برکت وجود ولایت‌فقیه بوجود آمد، با محوریت ولایت‌فقیه است که ایران از تلاطم‌های مختلف در امان ماند و در برابر دشمنان بیمه شد.


به گزارش بابل نوین،

بیست و هشتمین سالگرد رحلت ملکوتی امام‌خمینی(ره) و قیام الهی ۱۵ خرداد با حضور حجت‌الاسلام روحانی امام‌جمعه بابل در مسجد محله درزی‌کتی این شهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام‌خمینی(ره) اظهار کرد: یاد و خاطره امام عزیز و شهدای گرانقدر قیام ۱۵ خرداد برای همیشه در خاطره این ملت زنده و فراموش‌ نا‌شدنی است زیرا شخصیت امام یک شخصیت متوقف بر زمان نبود.

وی افزود: برخی افراد شخصیتی محدود به زمان است و تنها در آن بازه زمانی در جامعه زنده‌اند اما زمان که بگذرد از حافظه‌ها محو می‌شوند و در قلب و خاطر مردم باقی نمی‌مانند و نمی‌توانند از دایره زمانی فراتر بروند اما شخصیت امام مانند شخصیت انبیاء الهی در یک محدوده زمانی محصور نمی‌شود.

امام‌جمعه بابل ادامه داد: علاوه بر زنده بودن نام ایشان، هویت و نام انقلاب و ملت ما با ایشان گره خورده و معنا یافت، همه ما آحاد ملت هرجا که برویم با نام امام عزیز ما را می‌شناسند، امام‌خمینی(ره)  برای این امت اسلامی قالبی تعریف کردند که مردم دنیا بدون اینکه تک‌تک ما را به عنوان یک ایرانی بشناسد با نام ایشان و انقلاب از سایر ملت‌ها جدا می‌کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: امام‌خمینی(ره) پدر این امت و انقلاب اسلامی است، پدری که حتی با گذشت ۲۸ سال با تمام جلوه‌هایش در قلب مردم زنده است و هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود.

حجت‌الاسلام روحانی تراز شناخت امام را انبیاء و معصومین برشمرد و گفت: پیامبر فرمودند که علمای من برتر از پیامبران بنی‌اسراییل هستند، این سخن به جهت اثرگذاری گسترده‌ای است که علمای شیعه داشتند، بنابراین ما هم اگر بخواهیم امام را درست بشناسیم باید عملکرد و اثرگذاری ایشان را به عنوان یک فقیه مجتهد به درستی بررسی کنیم، آن‌گاه درمی‌یابیم ایشان نایب عام امام‌عصر(عج) بودند که  معجزه‌ انقلاب را رقم زدند.

وی افزود: مهم‌ترین اثر انبیاء در یک ملت احیاگری و حیات‌بخشی است، این‌ها در کالبد مرده‌ای که در شرف مردن است می‌دمند، امام‌ خمینی اسلام را در ایران احیا کردند، ملت ایران زنده بودند، نفس می‌کشیدند و اعمال عبادی‌شان را انجام می‌دادند اما در سایه سال‌ها حکومت طاغوتی حیات معنوی نداشتند.

این استاد حوزه علمیه تاکید کرد: مردم انقلاب همان مردم دهه ۳۰ و ۴۰ بودند اما به برکت نفس امام‌ راحل بود که از آنان ملتی مقتدر ساخت، این هنر  و عظمت امام(ره) بود.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) مسئله ولایت‌فقیه را دوباره در میان مسلمین زنده کرد، ایشان ابداع‌گر امر ولایت فقیه نبودند بلکه این فقیه فرزانه طعم ولایت فقیه را به مردم چشاند و مسئله ولایت را از دل کتب فقهی بیرون کشید، به عنوان کسی که صاحب مصالح این امت است محبوب مردم شد.

روحانی امنیت و اقتدار ملت ایران را مدیون وجود ولایت فقیه دانست و بیان کرد: کشورهایی که در اطراف ما هستند از جمله افغانستان، عراق، ترکیه و پاکستان همگی اسیر تهدیدهای دشمنان شدند و امنیتی ندارند اما ملت ایران امنیت و اقتدار خود را مدیون وجود ولایت‌فقیه است، با محوریت ولایت‌فقیه ایران از تلاطم‌های مختلف در امان ماند و در برابر دشمنان بیمه شد.

وی افزود: مردم در نگاه امام بزرگ بودند و همین امامت ایشان را برای مردم اثبات کرد، از دل مساجد و از میان مردمی چون شما انقلابی بزرگ را رقم زد، باید به مردم ایران نیز تبریک گفت که قدردان وجود این نعمت‌الهی هستند، فقهای زیادی در ایران وجود دارند اما مردم به درستی جایگاه ولایت فقیه را از سایر فقها جدا کردند و پیرو امر ولی خود در انقلاب و لحظه‌های حساس قدم برداشتند.

این شخصیت‌مذهبی مهم‌ترین هدف دشمنان را از بین بردن جایگاه ولایت فقیه برشمرد و خاطرنشان کرد: امامان معصوم فرمودند “اگر می‌خواهید در دوران غیبت در امان باشید باید حرکت در مسیر امامت و ولایت‌فقیه داشته باشد”، از این‌رو دشمنان اسلام تمامی تلاش خود را می‌کنند تا ریشه‌های ولایت را تضعیف و سست کرده  و مردم را از مدار ولایت خارج کنند.

وی ادامه داد: در سایه ولایت‌فقیه مردم مشتاق ولایت امام‌عصر می‌شوند و با برکات این ولایت در می‌یابند که حال و تحت لوای ولایت‌فقیه امنیت، اقتدار و ایمان واقعی را چشیده‌اند اگر امام عصر و منجی حقیقی ولایت امر را برعهده بگیرد چه برکات افزونی خواهد داشت و همین موجب افزایش فرهنگ انتظار در مردم می‌شود.

امام‌جمعه بابل در پایان گفت: وقتی دین از ملت‌ها جدا شود دشمنان بر آنان حکومت خواهد کرد، در نتیجه همین امر است که داعش فرصت عرض‌اندام در برخی کشورها را یافته تا چهره موجه اسلام را مخدوش کنند اما در ایران و در سایه وجود پربرکت مقام معظم رهبری خواب دستیابی و ورود به ایران را به گور خواهند برد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين