امروز : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/04 - 17:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سروری:

شکاف عمیقی میان برخی از مسئولین و عقیده امام خمینی(ره) درباره اشرافی‌گری وجود دارد

به گزارش بابل نوین، پرویز سروری دبیر کل جمعیت رهپویان پیرامون اشرافی‌گری برخی از مسئولین اظهار داشت: هر روزی که از عمر انقلاب می‌گذرد توجه به مبانی ارزشی امام (ره) جدی‌تر می‌شود اما در مسئله اشرافی‌گری ملاحظه می‌شود که حفره عمیقی بین آنچه که امام بدان اعتقاد داشتند و آنچه که امروز مسئولین انجام می‌دهند وجود دارد.

وی افزود: امامی که ساده‌زیستی را افتخار می‌دانستند و همواره آن را مورد تاکید قرار می‌دادند اما امروز می‌بینیم که برخی از مسئولین اشرافی‌گری را نوعی افتخار می‌دانند و رفته رفته این صفت جز لاینفک زندگی آنان می‌شود.

سروری بیان داشت: امروز شاهد این مسئله هستیم که اشرافی‌گری توسط برخی از مسئولین در حال برندسازی است و برخی از آنان این صفت سخیف را به عنوان یک پدیده قابل مطرح عنوان می‌کنند که این خطر بزرگی است و جامعه انقلابی ما را تهدید می‌کند و عادی‌سازی اشرافی‌گری در لایه‌های بالای جامعه به ویژه در بین مسئولین امری خطرناک تلقی می‌شود.

دبیر کل جمعیت رهپویان تصریح کرد: امروز و در سالگرد امام راحل احساس می‌شود که یک تضاد بین آنچه امام بدان تاکید داشتند و آنچه که برخی مسئولین انجام می‌دهند وجود دارد و این بیگانگی به جایی رسیده که برخی مبانی امام را غیرقابل انطباق با زندگی امروز دانسته و تفکر ایشان را متعلق به نسل گذشته می‌دانند و معتقدند که این مبانی با متقاضیات جامعه سازگاری ندارد.

وی ادامه داد: لذا باید با این تفکر غلط مبارزه شود چرا که این خطر بزرگی است که جامعه انقلابی ما را تهدید می‌کند. امروز جامعه ما بیش از هر زمانی به امام و مبانی مقدس ایشان نیازمند است.

دبیر کل جمعیت رهپویان در خصوص تحقق آرمان‌های امام راحل در طی ۳۸ سال گذشته تا کنون افزود: ما نمی‌توانیم به طور مطلق بگوییم که چه مقدار از آرمان‌های امام (ره) محقق گشته و به چند درصد از آن جامعه عمل پوشانده نشده است به عنوان مثال موضوع اقتدار و عزت ملت شریف ایران در دنیا امری است که طبق آرمان‌های امام محقق گشته و شاهد این هستیم که کشور عزیزمان در همه تحولات منطقه و جهان نقش دارد و هیچ کس نمی‌تواند این جایگاه مستحکم را نادیده بگیرد.

وی ادامه داد: یکی از مباحث مهمی که حضرت امام به آن تاکید داشته‌اند این بود که ایران به کشوری بدون وابستگی و عزتمند تبدیل شود و به این آرمان امام جامعه عمل پوشانده شده است.

سروری تصریح کرد: در ابعاد دیگری هنوز نتوانسته‌ایم به آرمان‌های امام دست پیدا کنیم به عنوان مثال فاصله طبقاتی در جامعه رو به افزایش است و این مسئله نیز که امام (ره) به شدت با آن مخالف بودند و معتقد بودند که منابع کشور باید به طور عادلانه برای همه اقشار جامعه فراهم باشد.

دبیر کل جمعیت رهپویان بیان داشت: در بسیاری از مسائل نیز در جهت تحقق آرمان‌های امام روند رو به رشدی داشته به عنوان مثال در زمینه مشارکت مردمی رکورددار هستیم و مردم در بسیاری از عرصه‌ها مشارکت دارند و قدرت را به صورت مسالمت‌آمیز جا به جا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایطی قرار داریم که روز به روز افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی افزایش پیدا کرده‌اند و اینها دلیل آن است که ما از اهداف حضرت امام (ره) در جهت توجه و تمرکز برای حل مشکلات مستضعفین و محرومین که بهترین و بیشترین حامیان نظام هستند فاصله گرفته‌ایم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين