امروز : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/04 - 18:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان
وضعیت جوی ۳ روز آتی پیش‌بینی شد:

جو آرام در اکثر مناطق کشور/ هوا گرمتر می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: بررسی آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، نشان‌دهنده برقراری جوی نسبتا آرام و تا پایان هفته همراه با روند افزایش نسبی دما در اکثر مناطق کشور است.

به گزارش بابل نوین، احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، به پیش‌بینی وضعیت آب و هوا طی سه روز آینده پرداخت و اظهار کرد: بررسی آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی، نشان‌دهنده برقراری جوی نسبتا آرام و تا پایان هفته همراه با روند افزایش نسبی دما در اکثر مناطق کشور است.

وی افزود: در روز یکشنبه در برخی مناطق در شمال شرق، ارتفاعات مرکزی و شرقی البرز و شمال غرب گاهی شاهد افزایش ابر، رگبار پراکنده، باران و وزش باد خواهیم بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه این ناپایداری‌ها در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ضعیف‌تر ادامه می‌یابد و تنها به بخش‌هایی از شمال غرب و ارتفاعات مرکزی البرز محدود خواهد شد گفت: طی روز یکشنبه بتدریج از شدت وزش باد و بدنبال آن، ارتفاعِ موج بطور نسبی در خلیج فارس کاسته خواهد شد.

وظیفه ادامه داد: ضمن اینکه فردا با حاکمیت جریانات جنوب شرقی شرایط برای ظهور ابر و احتمالا رخداد رگبار و رعدوبرق در مناطقی از جنوب شرق کشور نیز مهیا می‌شود. همچنین طی دو روز آینده در شرق کشور وقوع وزش باد شدید توام با خیزش گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

به گفته وی حداکثر دمای پایتخت در روز جاری ۳۰ درجه و حداقل دمای آن ۱۷ درجه خواهد بود. همچنین دمای هوای تهران در روز دوشنبه بین ۱۹ و ۳۲ درجه و در روز سه‌شنبه نیز بین ۲۱ تا ۳۳ درجه متغیر خواهد بود و طی سه روز آینده آسمان تهران صاف تا کمی ابری است./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين