امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/04 - 19:43 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه بابل:

ماه رمضان ماه تمرین مهار نفس و غرایز است

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه بابل گفت: روزه به انسان یک باور قوی می‌دهد که می‌تواند خود را از شر افراط در پاسخ‌گویی به غرایز یا تعرض به محرمات حفظ کند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام عزیزالله حجازی‌نیا در ایام ماه مبارک رمضان در جمع پایوران و سربازان سپاه ناحیه بابل اظهار کرد: این ماه را فرصتی برای تمرین مهار نفس و غرایز دانست.

 وی افزود: روزه داران در یک ماه تمرین می‌کنند که چگونه از مهمترین و اساسی‌ترین خواسته‌های طبیعی و غریزی چشم بپوشند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه بابل ادامه داد: درست است زمان زیادی گاها تا ۱۷ ساعت طول کشیداین روزه داری اما مسلمان باید از خوردن، آشامیدن و دیگر لذات امساک کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: این تمرین به انسان یک باور قوی می‌دهد که می‌تواند خود را از شر افراط در پاسخ‌گویی به غرایز یا تعرض به محرمات حفظ کند.

حجت‌الاسلام حجازی‌نیا در پایان گفت: برخی از فضاسازی محیطی، برگزاری هر روز ترتیل قرآن کریم توسط پایوران در نمازخانه سپاه، محافل انس با قرآن کریم در پنج شنبه هر هفته، کلاس اخلاق آیت‌الله توکل عضو مجلس خبرگان رهبری، کلاس نور مبین(ترجمه و مفاهیم قرآن کریم) توسط حجت‌الاسلام حسن روحانی امام‌جمعه بابل، آموزش حفظ قرآن کریم پایوران، کلاس روخوانی و روانخوانی قرآن کریم سربازان و پخش کلیپ‌های اخلاقی و معرفتی از مهمترین برنامه‌های مبارک رمضان در سپاه ناحیه بابل است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين