امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/04 - 21:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان
ولایتی:

امام(ره) توجه به اقشار ضعیف را وظیفه مسئولان می‌دانستند

به گزارش بابل نوین، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رهبر کبیر انقلاب در اوج اقتدار و بزرگی در داخل و عرصه بین‌المللی، به ساده‌ترین صورت ممکن زندگی کردند.

“علی‌اکبر ولایتی” رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام  پیرامون عملکرد مسئولین در زمینه دوری از اشرفی‌گری که مورد تاکید امام(ره) نیز بوده است، اظهار داشت: با گذشت حدود ۲۸ سال از رحلت جانسوز امام بزرگوار و بنیانگذار نظام مردم سالاری دینی و جمهوری اسلامی ایران، راه و یاد ایشان در تمامی ابعاد بروز و ظهور پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، دیدگاه‌های متعالی حضرت امام(ره) به ویژه در ارتباط با آموزه‌های اسلامی و دینی در پیشبرد اهداف بلند نظام مورد توجه است در این میان یکی از مهمترین آموزه‌های ایشان به عنوان فقیهی عالیقدر و مجتهدی بزرگ همانا پرهیز از اشرافی‌گری و تجمل‌گرایی است و امام راحل در این زمینه توجه و عنایت ویژه داشتند.
امام(ره) در اوج اقتدار به ساده‌ترین شکل ممکن زندگی میکردند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه رهبر کبیر انقلاب در اوج اقتدار و بزرگی در داخل و عرصه بین‌المللی، به ساده‌ترین صورت ممکن زندگی کردند، گفت: به یاد دارم که در ملاقات‌های خارجی سلوک و شیوه زندگی ایشان به دور از هر گونه تجمل‌گرایی و اشرافی‌گری موجبات تعجب و حیرت سران و رهبران کشورها را به دنبال داشت.
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد تاکید کرد: به هر شکل امام(ره) به عنوان رهبری بزرگ متعلق به ارزش‌های اسلامی و دینی مبتنی بر دیدگاه‌ها و  آموزه‌های شیعی، بر این مهم تاکید داشتند و بر پیروان راه روشن و مسیر نورانی  ایشان است که این خط را به درستی و دقت ادامه دهند.
ولایتی درباره تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی اظهار داشت: بی تردید امروز نظام مقتدر و بزرگ جمهوری اسلامی ایران که توسط حضرت امام خمینی(ره) پایه گذاری شده است، به عنوان نظامی مبتنی بر حقِ تعیین سرنوشت توسط مردم و نظام مردم سالاری دینی با آموزه‌ها و احکام اسلامی و الهی، توانسته تحولات چشمگیر و بی نظیری را در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی بر جای گذارد.
وی اضافه کرد: در همه حوزه‌ها آن چه که خواسته امام بزرگ و رهبری است در تحقق مستقل‌ترین کشور جهان به وقوع پیوسته است و همه این تحولات و ظرفیت‌ها در منظر کارشناسان بین‌المللی و سیاستمداران به نام جهانی، بی نظیر و غیر قابل توصیف قلمداد می‌گردد که با پشتوانه و مقاومت مردمی در مسیر خود به پیش می‌رود.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز شاهدیم که دستاوردهای عظیم انقلاب در مقابل دیدگان همه قرار دارد، ادامه داد: نظام اسلامی با مقاومت و ایستادگی مردم شریف ایران، رهبری امام خمینی(ره) و خلف شایسته ایشان، فداکاری‌ها و از جان گذشتگی‌های شهداء، ایثارگران، مدافعان حرم و همت و تلاش مسئولان به موفقیت‌هایی بزرگی دست یافته است.
راه امام راحل با وجود همه دشمنی‌ها با قوت ادامه می‌یابد
ولایتی با تاکید بر اینکه شر دشمنان به خودشان باز می‌گردد، اظهار داشت: این راه علیرغم همه دشمنی‌ها و توطئه‌ها، با قوت و اقتدار ادامه خواهد یافت و پیروزی و نصرت برای مردم ایران اسلامی بوده و خواهد بود.
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص توجه ویژه امام(ره) به قشر مستضعف جامعه و ضرورت توجه بیشتر مسئولان به این مهم، گفت: انقلاب اسلامی به پشتوانه همین مردم بزرگوار، مستضعفین و رنج کشیدگان به پیروزی دست یافته است و امام(ره) در تمامی مراحل زندگی پر برکت خویش توجه ویژه‌ای به این مهم داشتند.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران هم در این جهت اقدامات فراوانی را انجام داده است و در همه دولت‌ها و دوره‌ها توجه به این بخش از جامعه که به تعبیر امام(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ولی نعمتان ما هستند، وجود داشته است .
ولایتی تاکید کرد: تحولات و برنامه‌های مناسبی در جهت ارتقاء سطح زندگی اقشار ضعیف انجام شده است و به برکت این نظام مقدس شاهد رشد و ارتقاء زندگی و رسیدگی در دورترین نقاط کشور هستیم.
امام(ره) توجه به مستضعفان را جزء وظایف مسئولان می‌دانستند
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هر چند این اقدامات با شرایط مطلوب فاصله دارد و ضرورت توجه بیشتر را یادآوری می‌کند، امام راحل توجه به اقشار ضعیف را جزء وظایف مسئولان می‌دانستند و رهبر فرزانه انقلاب نیز در همین زمینه همواره توجه و تاکید داشته‌اند و علیرغم همه تلاش‌های صورت گرفته باید تا رسیدن به شرایط بهتر و مطلوب‌تر، گام‌های بیشتری را برنامه ریزی، و به اجرا درآورد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين