امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۱۵ - ۱۱:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس سازمان زندان‌ها:

تهیه پیش نویس قانون «ممنوعیت ورود اشیاء خاص به زندان»/ اجرای طرح «صیانت» در زندان‌های کشور

رئیس سازمان زندان‌ها از تهیه پیش نویس قانون «ممنوعیت ورود اشیاء خاص به زندان» خبر داد و گفت: بر این اساس مشخص می‌شود که اگر کسی اقدام به ورود موبایل، سیم کارت و یا هر شی ممنوعه‌ای را به داخل زندان کند مشمول چه مجازات‌هایی می‌شود.

به گزارش بابل نوین، اصغر جهانگیر در گفت‌‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس با اعلام این خبر گفت: معمولاً اشیاء ممنوعه به شیوه‌های مختلفی وارد زندان می‌شود و امروزه حتی از طریق هلی شات هم موبایل را وارد زندان می‌کنند.

وی افزود: البته نظارت‌های ما در خصوص ورود اشیاء ممنوعه به زندان توسعه پیدا کرده و بازرسی‌های نوبه‌ای و مستمر قوی تر شده است.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل ما خلاء قانونی است، تصریح کرد: تا زمانی که ما قانونی برای ممنوعیت ورود موبایل به زندان نداشته باشیم شاهد مشکلات عدیده‌ای خواهیم بود.

وی تأکید کرد: بر همین اساس پیشنهاد تصویب قانونی در این زمینه را به رئیس قوه قضائیه داده‌ایم تا ازطریق معاونت حقوقی مجلس پیگیری شود.

جهانگیر افزود: همچنین پیش نویس «قانون ممنوعیت ورود اشیاء خاص به زندان» را تهیه کرده‌ایم تا بر اساس آن مشخص شود که اگر کسی اقدام به ورود موبایل، سیم کارت و یا هر شی ممنوعه‌ای را به داخل زندان کند مشمول چه مجازات‌هایی می‌شود.

رئیس سازمان زندان‌ها ادامه داد: در کنار اینها طرح «صیانت» را در زندان‌ها راه اندازی کرده‌ایم و بر اساس آن اقدام به کنترل می‌کنیم، اگر کسانی به هر طریقی اشیاء ممنوعه وارد کرده باشند از طریق افرادی که در داخل زندان داریم و حتی به کمک خود زندانی‌ها این قضیه بلافاصله یه ما اطلاع داده می‌شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين