امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/05 - 19:46 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بزرگداشت روز پانزدهم خرداد،فریادی کوبنده است از مستضعفان بر سر مستکبران

به گزارش بابل نوین، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، تصویری در صفحه اینستاگرام خود به مناسبت سالگرد بزرگداشت قیام خونین مردم بزرگ ایران در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ منتشر کرد.

علی اکبر ولایتی نوشت:

انقلاب اسلامی از آغاز تا پیروزی و از پیروزی تاکنون دوره های پر فراز و نشیبی را سپری نمود و برای دستیابی به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و آرمان ها و ارزش های اصیل دینی و اسلامی به رهبری بزرگمرد تاریخ، حضرت امام خمینی(ره) دوره های مختلف و سختی را گذراند و با ایستادگی و پایمردی ملتی بزرگ و شریف توانست نظام مردم سالاری دینی را چنین مقتدر و مستقل پایه گذاری کند و علیرغم همه دشمنی ها و توطئه ها از ابتدای شکل گیری انقلاب تا امروز به مسیر روشن خود ادامه دهد.

وی در بخش دیگری از این نوشتار افزود: در این میان بی تردید ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ را می توان نقطه عطف آغاز انقلاب برشمرد که در پی دستگیری امام خمینی(ره) در اعتراض به لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی و انقلاب سفید به وقوع پیوست و قیام مردمی را در حمایت از ایشان به دنبال داشت و پیوند معنوی مردم و رهبری و احساسات عمیق مذهبی ملت ایران را به نمایش گذارد و این روز یادآور عزم و اراده و قیام خونین مردم جان بر کفی است که به نام و برای اسلام به میدان آمدند تا سلطه رژیم ستمشاهی را نابود کنند و انقلاب شکوهمند اسلامی را آغاز نموده و به ثمر بنشانند و به فرموده رهبر کبیر انقلاب اسلامی، بزرگداشت روز پانزدهم خرداد،فریادی کوبنده است از مستضعفان بر سر مستکبران.

وی تاکید کرد: امروز ملت شریف ایران قدردان امام بزرگوار خود و از خودگذشتگی ها، جانفشانی ها و ایثارگری های شهدای انقلاب و پیروزی، جنگ تحمیلی و دفاع مقدس و امروز مدافعان سرافزار حرم و رشادت های تمامی نیروهای نظامی و انتظامی در حفظ و تامین امنیت و آرامش در منطقه ای پرآشوب است که با حمایت و پشتیبانی مردم بزرگ ایران، رهبری داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همت و عزم مسئولان خدوم و دلسوز، مسیر خود را با صلابت و قوت برای توسعه و پیشرفت ایران اسلامی ادامه می دهد.

وی در پایان به روح پاک همه شهدای انقلاب شکوهمند اسلامی درود فرستاد و بر قدردانی همیشگی از رشادت ها و فداکاری های ایثارگران، شهداء و جانبازان ایران اسلامی تاکید کرد. /م

منبع: صراط
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين