امروز : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/06 - 11:19 ذخیره فایل ارسال به دوستان
در غرفه صحیفه سجادیه نمایشگاه قرآن صورت گرفت؛

رونمایی از کامل‌ترین نسخه «صحیفه سجادیه» که اخیرا کشف شده

کامل‌ترین نسخه صحیفه سجادیه که به قلم مرحوم کفعمی از علمای قرن ۹ هجری تحریر شده است، در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در معرض بازدید عموم قرار گرفت.

به گزارش بابل نوین، نسخه مرحوم کفعمی که به خط خود ایشان نگارش شده و بهترین و کامل‌ترین نسخه‌ صحیفه سجادیه است و طی دوران هزار و چهارصد ساله‌ای که از تاریخ تدوین این کتاب می‌گذرد به دست آمده، در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در معرض بازدید عموم قرار داده شده است. این نسخه که بیش از یک سال از تاریخ اکتشاف آن نمی‌گذرد، ۴ دعا بیشتر از ۵۴ دعای معروف صحیفه سجادیه دارد.

لازم به ذکر است سالیان سال این دعاها مکشوف نبوده و بسیاری از علما آرزوی دیدن این نسخه را داشتند و آن را به زبان می‌آورده‌اند. نسخه‌ای که در این دوره از نمایشگاه قرآن عرضه شده است، عیناً از روی اصل کتاب که در اختیار یکی از علمای عراق است تصویربرداری شده و به گفته مسئولان غرفه صحیفه سجادیه، در شب‌های آخر برگزاری نمایشگاه به صورت محدود در معرض فروش قرار خواهد گرفت.

یادآور می‌شود، بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۸ خردادماه با شعار «قرآن؛ اخلاق،زندگی» در مصلای امام خمینی(ره) افتتاح شد و تا روز ۲۶ خردادماه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ پذیرای بازدید عموم علاقه‌مندان است./ص

ایکنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين