امروز : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/06 - 17:22 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تولید بنزین در کشور کاهش یافت/ تولید “صفر” در پالایشگاه ستاره خلیج فارس

به گزارش بابل نوین،براساس جدیدترین اطلاعات و اسنادی که از تولید بنزین در کشور میزان تولید بنزین با وجود افتتاح طرح بنزین سازی به طور مستمر پالایشگاه ستاره خلیج فارس ۵۹٫۵ میلیون لیتر در روز است.

نکته جالب توجه در این سند علاوه بر کاهش تولید بنزین در پالایشگاه های کشور، عدم تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس است که قبل از انتخابات ریاست جمهوری توسط رئیس جمهور دولت یازدهم با هدف تولید مستمر بنزین به بهره برداری رسید.

یکی از دیگر موارد در این سند که مربوط به ۵ روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری است و به چشم می خورد واردات بنزین به کشور در سال ۹۶ است که رقم ۱۰٫۸ میلیون لیتر در روز را نشان می دهد.

همچنین باید گفت موجودی بنزین ذخیره سازی شده نیز با وجود واردات به یک میلیارد لیتر نرسیده است و عدد ۶۰۰ میلیون لیتر را نشان می دهد.

کاهش تولید بنزین در مجتمع های پالایشی کشور در حالی رقم می خورد که هفته گذشته نیز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در یک اقدام قابل تامل طرحی را مصوب کرد که براساس آن پالایشگاه ها اگر تولید نفت کوره را که ارزش اقتصادی ندارد افزایش دهند مشمول مالیات کمتر و اگر تولید بنزین که حامل انرژی پر مصرف و محصولی استراتژیک است را افزایش دهند باید مالیات بیشتری پرداخت کنند.

این طرح می تواند آینده خودکفایی تولید بنزین در کشور را با مشکل مواجه کرند.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين