امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/06/09 - 18:34 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه گتاب:

هرگاه جهت‌گیری‌ها از ولایت منحرف شد ابتدای انحراف دولت اسلامی است

امام‌جمعه گتاب گفت: هرگاه نشان(فلش) جهت‌گیری‌ها از ولایت منحرف شد ابتدای انحراف دولت اسلامی است که با مبانی امام راحل انقلاب تعیین شده و آن مراد باید همه جا الگو باشد

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهرگتاب با اشاره به جایگاه رهبری و ولایت اظهار کرد: مبانی سیاسی بین‌المللی امروز شاهد است و ما در اسلام ناب محمدی داریم و عهد کردیم با روحانیت و ولایت باشیم و یکی از مشخصه‌های مهم این انقلاب رهبری روحانیت بود.

وی افزود: امروز می‌بینید بیشترین انتقادات را رهبری، ریاست جمهوری و ائمه جمعه در مورد مسائل مختلف انجام می‌دهند و این منافاتی با اصل حضور ولایت و روحانیت در جامعه ندارد.

امام جمعه گتاب ادامه داد: از افتخار روحانیت شیعه این است که در مقابل خطاها سخن بگوید و سکوت نکند، ماعهد کردیم در روز قیلامت پاسخگوی عدل الهی باشیم و ان‌شاالله شرمنده شهدا و امام نباشیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: هرگاه نشان(فلش) جهت‌گیری‌ها از ولایت منحرف شد ابتدای انحراف دولت اسلامی است که با مبانی امام راحل انقلاب تعیین شده و آن مراد باید همه جا الگو باشد.

حجت‌الاسلام تقی‌پور گفت: این روش درست نیست که بجای آن‌که بگوییم رهبر فرمود بگوییم دیگران گفتند، این تغییر رویه است و احساس می‌کنم دولت‌مردان عزیز ما باید کوشش کنند تا خدای ناکرده در پرتو غفلت از مبانی سیاسی اسلام ناب، با رهبری، آرامان‌های امام و شهدا زاویه ایجاد نشود.

وی افزود: نشان(فلش) جهت‌گیری در برخی از مسئولان و عزیزان عوض شده است و با توجه به این‌که در خطبه‌های گذشته در همین مکان مقدس معترض شدیم به وضعیت فرهنگی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد بودیم که رهبری چند روز گذشته نیز به آن اشاره کرد.

خطیب جمعه گتاب تاکید کرد: چرا ما باید وقت خود را صرف کنیم که مثلا آهنگ ربنای چه کسی پخش شود ولی جوانان ما مشکلاتی مانند ازدواج، شغل و سایر موارد را دارند.

وی ادامه داد: درست است این دولت شاید نتواند با فضای بین‌المللی و حال کشور شق‌القمر کند ولی انتظار داریم بیشتر توجه شود به مشکلات مردم و می‌بینیم رییس‌جمهوری و برخی از اعضای کابینه فلش سخنانشان تغییر کرده است و باید بدانند که ما احساس می‌کنیم در تفکر امام راحل تمام جهت‌گیری‌ها باید با شاخصی به نام ولی‌فقیه تنظیم شود و ما برای ولی‌فقیه جان دادیم.

تقی‌پور با اشاره به انتخابات گذشته یادآور شد: شاهد بودیم در هفته‌های گذشته به تبعیت از ولی‌فقیه انتخابات پرشور را پشت‌سر گذاشتیم و دیدیم چند روز گذشته دشمنان ایران جایی را مورد حملات تروریستی قرار دادند و ترقه‌بازی کردند اما بدانید ما پشت سر ولی‌فقیه هستیم.

وی افزود: ریاست محترم جمهوری و اعضای کابینه به جای نامه‌زدن به رهبری و گفتن این که اطلاعات غلط به شما دادند ای کاش می‌رفتند با ایشان می‌نشستند و فرمایشات ایشان را مورد برسی قرار می‌دادند، از دولت محترم می‌خواهیم برای مسئله‌ای که مقام معظم رهبری دغدغه دارند و می‌فرمایند کسانی می‌ خواهند کشور را غرق کنند در فرهنگ غربی و گرایش به فرهنگ غربی را روز به روز افزایش دهند فکری کنند.

این استاد حوزه با اشاره به مسئولیت همه دستگاه‌ها در امور فرهنگی گفت: درست است متولی فرهنگی کشور فقط دولت نیست و باید حوزه‌های علمیه، سازمان تبلیغات و دیگر نهادها در مسایل فرهنگی کمک کنند به دولت، اما متاسفانه در قضایای ۲۰۳۰ شاهد هستیم که انگشت اشاره به سمت رهبری می‌رود به جای افرادی که مسبب آن بودند.

وی خاطرنشان کرد: در تاریخ اسلام شاهد هستیم در جنگ صفین نشانه به سمت قرآن بر سر نیزه رفت و امامت و ولایت علی(ع) ملاک نبود.

امام‌جمعه گتاب اظهار کرد: عده‌ای می‌گویند رییس مجلس گفت مشکل شکلی ندارد و از رییس مجلس هم انتظار داشتیم جور دیگری موضع‌گیری کند،دو پهلو حرف نزند و درست است که اشکال شکلی را گفته و محتوایی را قبول کردند ولی بهتر بود اصل مسئله را هم می‌فرمود.

حجت‌الاسلام تقی‌پور ادامه داد: ریاست جمهوری و رییس مجلس مشروعیت خود را از رهبری می‌گیرند و وقتی رهبری می‌گوید مشکل‌ساز است باید به موارد موضع‌گیری‌های رهبری توجه کنند و ببینید در مورد رفتار آمریکا در مسئله انرژی هسته‌ای رهبری موضع گرفت و شما خواستید با کدخدا مشکلتان را حل کنید و دیدی که چه شد.

وی تاکید کرد: خدای نکرده گاهی به سپاه حمله کنند،گاهی به امنیت و این اشتباه است و آیت‌الله بهجت در مورد دشمنان ما می‌گوید “دشمنان اسلام به حدی وقیح هستند که جز نوکری مطلق ما رضایت نمی‌دهند” و شما امروز شاهد عینی آن را در عربستان می‌بینید و به واقع آنکه این امروز آمریکا گاوهای عربی را به اندازه کافی بدوشد و اما راحل فرمود هرکسی اینگونه فکر نکند اسلام آمریکایی را در ذهن می‌پروراند.

خطیب‌جمعه گتاب اظهار کرد: وقتی رهبری به دانشجویان می‌گوید شما آتش به اختیارید دلیل اشاره‌های رسانه‌های غربی و فضای مجازی به سوی رهبری چیست و وقتی تاکید رهبری در این زمینه است که می‌بینیم  فرماندهی و مرکز مختل شد و وزرات ارشاد به دنبال ربنای آدم فاسد است باید اقدام کنید و این نیست که حمله شود به ارشاد نه مطالبه‌گری نسبت به مسئولین موردنظر است.

وی افزود: باید به حرف‌های همه دلسوزان اسلام در هر کجای جهان احترام گذاشت و این انگشت اشاره‌ها به سمت ولایت بسیار خطرناک است که در مورد امام علی(ع) هم این اتفاق افتاد، از دولت، دولتمردان و از حوزه‌ها می‌خواهیم که مواظب این اشاره‌ها به سوی رهبری باشند.

تقی‌پور تاکید کرد: ما معتقدیم دو سوم رای‌دهندهگان به جناب روحانی در مبانی اعتقادی و ولایت همسو با رای‌دهندگان به حجت‌الاسلام رئیسی هستند پس ما مشکلی با این انتخاب‌ها نداریم.

وی با اشاره به جنایات منافقین اظهار کرد: از نسل جوان می خواهم بروند ببینید منافقین چه کردند، ۹۰۰ کودک ربوده شده توسط منافقین در سال‌های ۶۰ را کجا برند، چه کردند و در سال ۵۷ تا ۷۵ حدود ۴۱۸ عملیات را در تهران ساماندهی کردند و علیه امنیت ما چه ها کردند و کسی حرف نزد.

امام‌جمعه گتاب افزود: رییس جمهوری محترم ملبس به لباس روحانیت است و در مقابل مانیست ولی برخی مسائل باید روشن شود و نظرات ما نظر ارشادی است، رییس جمهور محترم و دولتمردان فلش انتقاد و بی‌تدبیری را به سمت رهبری حواله ندهند اگر حواله داده شد برگردانند.

وی در پایان گفت: از سربازان گمنام امام زمان(عج)، نیروی انتظامی و سپاه تشکر می‌کنیم و لباس سبز پاسداری همیشه جاودان است و باید قدر سپاه و امنیت خود را بدانیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين